۴ نکته درباره برجام و عصر پسا برجام

طبیعی است که انتظار هر گونه معجزه اقتصادی در پس تخفیف های تحریمی بعد از اجرای برجام، نشان از خوش بینی و عدم تحلیل درست ماجراست و هر چند ممکن است در برخی برهه های حساس مانند ایام نزدیک به انتخابات، نشانه های خفیفی از رونق اقتصادی برای تقویت جناح غربگرا رخ بدهد.

بزک کردن چهره کدخدا برای انتخابات مجلس

دیوار بی اعتمادی مردم ایران به دولتمردان آمریکایی، تا اندازه ای بلند است که نمی توان به راحتی آن را فروریخت؛ دخالت های آمریکا در ایران لااقل به اندازه تاریخی 60 ساله است و هنر می خواهد تا کسی بتواند آجری از این دیوار بردارد؛ اما با ریختن قبح مذاکره رو در رو با آمریکا و بر سر میز مشترک برای رسیدگی به مناقشه هسته ای ایران، باب بازآرایی چهره آمریکا برای برخی رسانه ها و افراد در درون نیز باز شد

مسابقه پوپولیست‌‌ها برای خالی‌بندی درباره برجام

درباره استدلال سیروس ناصری که شبیه آن از سوی بیژن زنگنه مطرح شده – ضرر روزانه ۱۰۰ میلیون دلاری – باید یادآور شد که طبق متن برجام، روز تصویب برجام ۳ ماه پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت یعنی ۲۶ مهرماه ۹۴ است. با این وصف معلوم نیست دلال نفتی با چه محاسبه‌ای، رقم زیان ۳ میلیارد دلاری کشور تا به امروز به خاطر عدم اجرای برجام را به دست آورده است؟!

نهیب کم‌سابقه‌ رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا

از ابتدا با هوشمندی رهبر انقلاب فقط مجوز مذاکره در زمینه هسته ای به تیم مذاکره کننده داده شده بود و اگر دامنه مذاکرات به مسایل دیگر کشیده می شد به دلیل گستره اختلافات و حقه بازی آمریکا یی ها مذاکرات به هیچ نقطه معینی نمی رسید.

سید کمیل باقرزداه

در منبرهای محرّم به مصاف سهل‌انديشان می‌رویم

مشكل امروز كشور وجود آدمهاي سهل انديشي است كه واقعيات را نمي فهمند. با سخنان ديروز مقام معظم رهبري، تبيين ماهيت ساده انديشاني كه مذاكره با آمريكا را به مذاكره امام حسين با عمر سعد تشبيه كردند، يكي از محورهاي محتوايي منبرهاي طلاب و فضلاي انقلابي سراسر كشور در دهه اول محرّم امسال خواهد بود.

مذاکره با آمریکا ممنوع است

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سالروز مباهله و ایستادگی پیامبر اسلام صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم و خاندان مطهر ایشان در مقابل جریان کفر، خطاب به جوانان انقلابی کشور، تأکید کردند: همان‌گونه که در قضیه‌ی مباهله در صدر اسلام، همه‌ی ایمان در مقابل کفر قرار گرفته بود، امروز نیز در جمهوری اسلامی ایران، همه‌ی ایمان در مقابل کفر قرار گرفته است و همانگونه که در آن زمان صفای معنوی پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم و خاندان ایشان توانست دشمن را از میدان خارج کند، امروز هم ملت ایران با اقتدار معنوی خود، دشمن را از میدان خارج خواهد کرد.

آیات و روایات درباره مصافحه با دشمن چه می‌گویند؟

از زمانی که مذاکرات رسمی دولتمردان ایران و آمریکا در موضوع هسته‌ای آغاز شد، سؤالی در جامعه جدی شد که بالاخره با دشمن باید مدارا کرد یا نه؟ این سؤال به فراخور اموری که در این ایام رخ داد فراز و فرود یافته اما از اهمیتش کاسته نشده است و اخیراً دست دادن اتفاقی آقای ظریف و آقای اوباما در راهروهای سازمان ملل، این بحث را وارد فاز جدیدی کرد.

نانی از توافق هسته‌ای نصیب ملت ایران نخواهد شد

بعد از اینکه حسب ظاهر بخشی از تحریم‌ها برداشته و فضای اقتصادی مبتنی بر باز شدن درها شود و حجم زیادی از مراودات اقتصادی صورت بگیرد و دیگر تولید برای هیچ تولیدگری نصرفد و همه به سمت واردات و صادرات بروند و کشور به یک دبی بزرگ تبدیل شود، اثرات برنامه‌های اقتصاد نئولیبرالی که افزایش گسترده فقر است را به سرعت خواهید دید.

کتاب «هلی بُرن از پشت میز» رونمایی می‌شود

کتاب هلی بُرن از پشت میز با موضوع بررسی اهداف راهبردی ایالات متحده آمریکا از پیگیری مذاکرات دوجانبه با ایران در موضوع هسته ای نوشته مهدی افراز و سید محمد جواد زمانیان توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

دومین دیدار ظریف و کری در نیویورک

وزارت امور خارجه آمریکا از دیدار وزرای خارجه ایران و ایالات متحده در نیویورک خبر داد.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.