عقل سالم اجازه‌ مذاکره‌ دوباره با آمریکا را نمی‌دهد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ مجلس گفت: عقل سالم اجازه‌ مذاکره‌ دوباره با آمریکا را نمی‌دهد.

مذاکره ظریف و بولتون در سال ۲۰۰۵  و بازهم گروه بین المللی بحران!

به راستی میان گروه بین المللی بحران که بازوی وزارت خارجه و سازمان سیا آمریکا شناخته می شود با تیم سیاست خارجی دولت روحانی چیست؟ چرا تاکنون محتوای جلسه ظریف با این گروه در مهر۹۷ نشده است؟ چگونه محتوای برجام چندماه قبل توسط این گروه به عنوان گزارشی منتشر می شود؟

نشریه آمریکایی: وادار کردن ایران به مذاکره مستقیم با آمریکا کار آسانی نیست

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه امریکن هرالد تریبیون در یادداشتی ادعا کرد که می‌توان به کمک جریان طرفدار سازش در ایران، رهبری ایران را به سمت مذاکره مستقیم با آمریکا هدایت کرد. این نشریه آمریکایی البته تصریح کرد که این موضوع زمان‌بر است و هوشمندی سیاسی می‌طلبد چون رهبری ایران در مدیریت فضای سیاسی در داخل […]

بازی سازش با تعابیر عوام فریب تعامل!

در شرایطی که دور جدید تحریم ها در سایه بی تدبیری دولتمردان سینه چاک رابطه با غرب علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است، برخی از جریان های سیاسی در ظاهر با ظالمانه قلمداد کردن تحریم ها، اما با رویکردی کاملا هدفمند در راستای اهداف سازشکارانه تصریح می کنند که با مقاومتی چند ماهه و رسیدن به نقطه قوت باید مذاکره با آمریکا را کلید زد!

آیا حل مشکلات کارگران هفت تپه هم به موضوع سازش با آمریکا ربط دارد؟

روح الله تیمورپور / فعال رسانه ای موضع سازش با امریکا در این چند سال اخیر حرف چندان جدیدی نیست که به کرات از زبان حسن روحانی و تیم مدیریتی وی در دولت های یازدهم دوازدهم تکرارمی شود تکرار موضوع رابطه با امریکا همیشه زمانی تقویت می شود که دولت در موضع مطالبه گری از […]

۴ نکته درباره برجام و عصر پسا برجام

طبیعی است که انتظار هر گونه معجزه اقتصادی در پس تخفیف های تحریمی بعد از اجرای برجام، نشان از خوش بینی و عدم تحلیل درست ماجراست و هر چند ممکن است در برخی برهه های حساس مانند ایام نزدیک به انتخابات، نشانه های خفیفی از رونق اقتصادی برای تقویت جناح غربگرا رخ بدهد.

بزک کردن چهره کدخدا برای انتخابات مجلس

دیوار بی اعتمادی مردم ایران به دولتمردان آمریکایی، تا اندازه ای بلند است که نمی توان به راحتی آن را فروریخت؛ دخالت های آمریکا در ایران لااقل به اندازه تاریخی 60 ساله است و هنر می خواهد تا کسی بتواند آجری از این دیوار بردارد؛ اما با ریختن قبح مذاکره رو در رو با آمریکا و بر سر میز مشترک برای رسیدگی به مناقشه هسته ای ایران، باب بازآرایی چهره آمریکا برای برخی رسانه ها و افراد در درون نیز باز شد

مسابقه پوپولیست‌‌ها برای خالی‌بندی درباره برجام

درباره استدلال سیروس ناصری که شبیه آن از سوی بیژن زنگنه مطرح شده – ضرر روزانه ۱۰۰ میلیون دلاری – باید یادآور شد که طبق متن برجام، روز تصویب برجام ۳ ماه پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت یعنی ۲۶ مهرماه ۹۴ است. با این وصف معلوم نیست دلال نفتی با چه محاسبه‌ای، رقم زیان ۳ میلیارد دلاری کشور تا به امروز به خاطر عدم اجرای برجام را به دست آورده است؟!

نهیب کم‌سابقه‌ رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا

از ابتدا با هوشمندی رهبر انقلاب فقط مجوز مذاکره در زمینه هسته ای به تیم مذاکره کننده داده شده بود و اگر دامنه مذاکرات به مسایل دیگر کشیده می شد به دلیل گستره اختلافات و حقه بازی آمریکا یی ها مذاکرات به هیچ نقطه معینی نمی رسید.

سید کمیل باقرزداه

در منبرهای محرّم به مصاف سهل‌انديشان می‌رویم

مشكل امروز كشور وجود آدمهاي سهل انديشي است كه واقعيات را نمي فهمند. با سخنان ديروز مقام معظم رهبري، تبيين ماهيت ساده انديشاني كه مذاكره با آمريكا را به مذاكره امام حسين با عمر سعد تشبيه كردند، يكي از محورهاي محتوايي منبرهاي طلاب و فضلاي انقلابي سراسر كشور در دهه اول محرّم امسال خواهد بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.