دستان بسته اوباما برای توافق با ایران

الجزیره در گزارشی درباره امکان توافق میان تهران و واشنگتن نوشت: دست باراک اوباما برای توافق بسته است چرا که فقط یک‌چهارم تحریم‌ها مستقیما به دست کاخ سفید می‌تواند لغو شود.

درخواست گروه بحران از آمریکا درباره ایران

یک اندیشکده پرنفوذ و مشهور در گزارشی از مقامات آمریکا خواست تا درباره برنامه هسته‌ای ایران مذاکرات مستقیم و محرمانه‌ای را با کشورمان انجام دهد و در عین حال انتظار نداشته باشد رئیس‌جمهور جدید ایران امتیاز مهمی در این حوزه ارائه کند.

واشنگتن‌پست: گفت‌وگو با ایران را آغاز کنید

واشنگتن‌پست تاکید کرد که غرب باید فورا مذاکرات با دولت حسن روحانی را برای بررسی میزان جدیت او آغاز کند.

اعلام آمادگی آلمان برای مذاکره با ایران

وستروله روز یکشنبه (۱۳ مرداد) گفت: ما آماده برگزاری مذاکرات اساسی هستیم.

آمریکا به‌دنبال مذاکرات مستقیم با ایران

مقامات عالی‌رتبه آمریکایی گفتند که دولت اوباما برای انتقال تمایلش برای مذاکرات مستقیم درباره برنامه هسته‌یی ایران به رییس‌جمهور منتخب ایران در هفته‌های آتی آماده می‌شود.

با ایران با احتیاط مذاکره کنید

دنیس راس از مقامات سابق آمریکایی می‌گوید که واشنگتن در عین اینکه باید از فرصت روی کار آمدن حسن روحانی برای حل مساله هسته‌ای ایران استفاده کند، در این مذاکره باید احتیاط نیز پیشه کند.

در انتخابات ایران مداخله نکنید

یک دیپلمات ارشد سابق آمریکا به دولتمردان آمریکایی توصیه کرد تا از فشار بر ایران برای متوقف کردن برنامه هسته ایش و تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات ایران دست بردارند.

جان‌کری: باب مذاکره هنوز برای ایران باز است

وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در ترکیه تأکید کرد که باب مذاکره درباره برنامه هسته‌ای ایران هنوز باز است.

۳ شرط قانونی برای ادامه مذاکرات

اگر توقف مذاکرات را به مصلحت نمی‌دانیم و ادامه آن را برای اثبات حقانیت خود و بی‌اساس بودن ادعاهای حریف ضروری تشخیص می‌دهیم، دست‌کم، مذاکرات را با سه شرط قانونی ادامه دهیم.

آمریکا خواستار مذاکره ۲جانبه با ایران شد

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که اگر طرف ایرانی مایل باشد خواستار برگزاری مذاکرات دوجانبه با این کشور در حاشیه مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در آلماتی هستیم.