آلبوم‌موسیقی«زنان و دفاع‌مقدس»رونمایی شد

در مراسم رونمایی از آلبوم امید معنوی خواننده آلبوم ۸سالهای من اولین و تنها آلبوم ویژه زنان و دفاع مقدس را به مقام معظم رهبری و روح بلند شهدا تقدیم کرد.

اسفندقه:می‌شود ازخباثت اسرائیل ساکت بود؟

مرتضی امیری اسفندقه با بیان اینکه برگزاری جلسات شعرخوانی در محضر رهبر انقلاب موهبتی برای حوزه شعر است، گفت: بالندگی فکر و فرهنگ کشور مدیون توجه رهبر انقلاب است.

مجله «شعر» با سردبیری قزوه بازگشت

شماره 1+69 مجله شعر حوزه هنری پس از چهار سال وقفه در انتشار این مجله ادبی، با سردبیری علیرضا قزوه از سوی مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و در 245 صفحه منتشر شد.

شور و شعور در شب عاشورایی شعر

زلف شعر بیش از هر هنر دیگری به واقعه عاشورا گره خورده است و هر سال زنده تر و شوریده تر از گذشته بر لب شاعران پیر و جوان جاری می شود. امسال محرم در چرخش قمری خود در تقویم، هفته کتاب را هم روزی داد و به مناسبت این تقارن شب شعر عاشورایی برگزار شد.

فریادهای اسفندقه بر سر آمریکا رونمایی شد

جدیدترین اثر مرتضی امیری اسفندقه با عنوان «دارم خجالت می‌کشم از اینکه انسانم» رونمایی شد. شاعر در این اثر فریادها و اعتراض‌های خود علیه آمریکا و استکبار را با زبان واژه‌ها به تصویر کشیده است.

رونمایی از اثر جدید ضدآمریکایی اسفندقه

کتاب «دارم خجالت می‌کشم از این که انسانم» اثر امیری اسفندقه رونمایی می‌شود. این کتاب که مجموعه‌ای از ۳۰ قطعه شعر نیمایی است، به انتقاد از عملکرد آمریکایی‌ها در عراق می‌پردازد.‌

نماهنگ: تا کی دل من چشم به در داشته باشد

تا کی‌ دل‌ من‌ چشم‌ به‌ در داشته‌ باشد ؟ | ای‌ کاش‌ کسی‌ از تو خبر داشته‌ باشد || آن‌ باد كه‌ آغشته‌ به‌ بوی‌ نفس‌ توست‌ | از كوچه‌ ما كاش‌ گذر داشته‌ باشد

گزارشی از متن و حاشیه‌ی دیدار شعرا با رهبر انقلاب

یک نفر با ریش توپی نشست جلوی آقا و دو تا کتاب گرفت سمت ایشان. گفت: آقا من کتاب ندارم، تقلب کردم این‌ها را دست گرفتم خدمتتان برسم برای دست‌بوسی. آقا خندیدند و دستی کشیدند به صورت و ریش‌های توپی.

جوجه ماشینی‌های یک شاعر

اسفندقه وام‌دار هیچ حزب و گروهی نبوده است و همیشه صفت مستقل را با موصوف امیری اسفندقه شاهد بوده‌ایم. شعرش خطاب به سیدمحمد خاتمی، شعرش برای فتنه 88 و … همگی مبین عشق او به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

ما حسین‌ فهمیده‌های شعر «فاطمی» هستیم

ما بیست سال پیش عزاداری فاطمیه همانند عزاداری‌های امروز را در تهران نداشتیم. از همان اول که مقام معظم رهبری آمدند، پنج روز فاطمیه برگزار شد. بعد از فرمایش آقا، حضراتی مثل وحید خراسانی هم گفتند که عزاداری فاطمیه هم همانند عزاداری ایام عاشورا برگزار شود. یعنی در دوره امام(ره) هم چنین مجلس علنی در بین مردم وجود نداشت. فاطمیه محفل خصوصی در خانه‌ها بود و مانند محرم عام نبود؛ از بعد فرمان آقا فاطمیه از خانه‌ها به هیئت‌ها آمد.