شیوه مبارزان ایرانی در جنگ جهانی اول

مرتضی سرهنگی از تدوین و آماده انتشار شدن کتابی تازه با عنوان «نظام نامه حرب» درباره آداب جنگیدن مبارزان ایرانی در جنگ جهانی اول خبر داد.

جشنواره فیلم «سماء» کلید خورد

آیین گشایش نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سماء» در حالی برگزار شد که بخش ویژه مراسم به تجلیل از رسول ملاقلی پور اختصاص داشت.

چه‌کسی چهره هنر انقلاب در سال۹۳ می‌شود

قائم مقام حوزه هنری انقلاب اسلامی کاندیدای دریافت جایزه چهره برگزیده سال 93 هنر انقلاب اسلامی را معرفی کرد.

اربعین با عطر ادبیات

شب شعر عاشورا از موفق‌ترین شب‌های شعر است که هر سال در روزهای نزدیک به اربعین حسینی در شیراز برگزار می‌شود.

«سرهنگي» كه با «كمان» دچار پيري شد

دويست شماره از نشريه كمان كه بين سالهاي 75 تا 83 منتشر شده بود بالاخره در يك نرم‌افزار گردآوري و از آن رونمايي شد. تا پيش از اين خيلي از جوانهاي نسل سوم از «كمان» فقط نامي شنيده بودند و از همين وصف العيش توانسته بودند به نصف العيشي برسند.

مرتضی سرهنگی: با نگاه تعقلی به جنگ بنگریم

چه بخواهیم و چه نخواهیم تبلیغ با مبارزه توام است، حتی در مورد کالاهای بازرگانی هم که می‌بینید این مبارزه در آن وجود دارد، نظام رسانه‌ای ما امروز از همان دستور زبان تبلیغی تبعیت می‌کند، انگار نمی‌داند جنگ تمام شده است، دستور زبان تعقلی در نظام رسانه‌ای مان نداریم.

سرهنگی: نظامیان عراقی در خاطراتشان اعتراف کردند

مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری درباره چاپ و انتشار کتاب‌های خاطرات نظامیان عراقی دوران جنگ تحمیلی، اظهار داشت: این آثار شامل 65 عنوان کتابند که در دوران اسارت این نظامیان در ایران نوشته شده‌اند. وی که با ایبنا گفتگو می‌کرد، با اشاره به انتشار ترجمه فارسی این آثار در ایران، درباره […]

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.