حضور سخنگوی قوه قضائیه در دانشگاه و ضرورتی دیگر بر مطالبه گری تخصصی در تشکل های دانشجویی

فعال بودن و اثرگذاری جنبش دانشجویی در حضور گفتمانی و ورود مسئله محور به مسائل کشور است؛ خواه دستگاه این مطالبه گری قوه قضائیه باشد یا صدا و سیما و یا دولت و مسئله‌اش اقتصادی باشد یا سیاسی یا فرهنگی یا حقوقی. فعل سیاسی جنبش دانشجویی این است که بتواند سوال دقیق و ریشه ای از مسائل بپرسید و مسائل کلیدی را گفتمان کرده و از مسیر گفتمان سازی و مطالبه گری پیگیری کند.

آرشیو انقلاب، خروج از انفعال و صدور انقلاب

گر انتشار این مستند برای آنها برد محسوب شود، مقصر داخلی اش همه کسانی هستند که آرشیوهای متعدد و متنوعی از تاریخ انقلاب در اختیار دارند و از آنها استفاده نکردند. همین ارشیوی که این شبکه از آن استفاده کرده است، اگر در اختیار اهالی انقلاب قرار داشت ده ها بلکه صدها مستند قوی تر از آن می ساختند.

ادبیات دانشجویی و جهادی رمز پیشرفت است

اگر خاطرات فعالین مسلمان و حزب‌اللهی دانشجویی منتشر شود باید برخی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی داخل نظام که این بچه‌ها را اذیت کرده‌‌اند پاسخ بدهند، زیرا این بچه‌ها به خاطر علاقه‌ای که به انقلاب اسلامی دارند هیچ‌گاه حاضر نشدند این اذیت‌ها را رسانه‌ای کنند، در صورتی که برخی آدم‌های طیف مقابل وقتی کوچکترین اذیتی می‌دیدند به سرعت در رسانه‌ها منعکس می‌کردند و رسانه‌های معاند و ضد انقلاب نیز از کاه کوه می‌ساختند.

ماجراهای ما و سازمان‌های یک نفره

اشکال اصلی این است که این یک نفر راس سازمان برای کل سازمان خودش فکر می‌کند. از اهداف و چشم‌انداز تا برنامه‌های اجرایی و حتی ایده‌های عملیاتی… و بعد هم روال‌ها را چنان می‌بندند و می‌چینند که کسی نتواند خارج از آن خواست و برنامه حرکت کند.

اولین دوره‌آموزشی‌اقتصاد‌مقاوتی برگزار شد

اولین دوره آموزشی اقتصاد مقاومتی ویژه فعالین و تشکل‌های دانشجویی، در شبکه تحلیل‌گران فناوری ایران (ایتان) برگزار شد.

راهکار‌های اقتصاد مقاومتی در بخش مسکن، نفت وگاز و سیستم بانکی

مسکن را می‌خوابانیم و می‌گوییم تورم‌زاست، چون نقدینگی را بالا برده است. سؤال می‌کنیم چقدر پول در این بخش تزریق شد؟ پاسخ می‌دهند چهل هزار میلیارد تومان. در همین شش ماهه که طرح مسکن مهر تعطیل و این بخش متوقف شده است، نقدینگی کشور چهل هزار میلیارد تومان یعنی معادل پولی که به مسکن مهر کمک شده بود افزایش یافته است. این یعنی یک تصور غلط از اقتصاد و یک تصور غلط از هدایت منابع.

جزوه: دانشجوی انقلابی

فیروزآبادی وارد بحث مولفه‌های اصلی دانشجوی انقلابی می‌شود و در هشت سرفصل به شرح این مولفه‌های مورد نظر خود می‌پردازد و در پایان نیز بحث لوازم انقلابی بودن را در سرفصل‌های متعددی تشریح می‌کند.

پنج بایسته فعالیت دانشجویی در سال جاری

«مطالبه‌گری» و «آرمان‌خواهی» دو انتظار اصلی از جنبش دانشجویی است كه در صورت تحقق آن‌ها می‌توان شاهد جریان‌سازی سیاسی-‌اجتماعی با محوریت این جنبش بود؛ انتظاراتی كه رهبر انقلاب اسلامی بارها آن را گوشزد كرده‌‌اند. مختصات و شرایط فعلی كشور ایجاب می‌كند كه برای تحقق این انتظارات، نكاتی توسط دانشجویان در نظر گرفته شود

۴ اصل برای اصلاح کنکور

اشاره: طرح سنجش و پذیرش دانشجو چند وقتی است که در مجلس مطرح است و منتظر اعلام نظر نمایندگان است. کلیات این طرح بر جایگزینی سابقه تحصیلی به جای کنکور تعریف شده است. در این میان برخی از کارشناسان معتقدند که این طرح مشکلات کنکور را حل نخواهد کرد. در این رابطه مصاحبه ای را […]

غرب تصور می‌کرد با فشار اقتصادی بر مردم نظام عوض می‌شود

اگر چه از اوایل انقلاب ما با تحریم و دشمنی‌های غرب روبرو بودیم، اما در این بازه این تقابل به یک جنگ اقتصادی تبدیل شده و نیاز به توجه بیشتری دارد؛ البته اگر ضعف های کشور در زمینه اقتصاد قبلاً پیش بینی، و برای آنها تدبیر شده بود، امروز وضعیت بهتری داشتیم و مجبور به دفاع نبودیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.