پاشایی؛نماد گسست جامعه‌شناسی از جامعه

محمدحسین ساعی، عضو هیأت علمی دانشکده صداوسیما گفت: دانشگاه ها و مراکز علمی ما به دلیل گیر افتادن در تارهای چسبناک غربزدگی و نگاه ­های شدیداً ایدئولوژیک روشنفکری، جامعه خود را نمی‌شناسند.

ائتلاف ابتذال‌لیبرالی‌ و عملگرایی‌دولتی علیه‌ روشنفکری

نسل پاشایی از آنجا که روشنفکر ستیز است، سیاست ستیز است، اما این به آن معنا نیست که سیاسی نیست بلکه این نسل «سیاست زده» است. کنش سیاسی نسل پاشایی را فلسفه سیاسی نمی‌تواند تحلیل کند بلکه تنها جامعه شناسی می‌تواند آنرا توضیح دهد. این یعنی اینکه سیاست در نسل پاشایی «توده‌ای» و «موجی» عمل می کند و عقلانیت‌زدایی شده است.

حال این روزهای عماد افروغ

صبح 25 آبان ماه، در خانه تنهاست، «بفرمایید چای»، «چهره شما چقدر آشناست!»، دیوار خانه‌ پر از تابلوهای خطی است و تابلویی که کلمه «خدا» به درشتی بر روی آن نوشته شده.

نگاهی سیاسی به تشییع یک فرد غیرسیاسی

باید جامعه را عادت داد؛ هم به مدارا و تحمل مخالف؛ هم به اینکه سطح نگاهش را بالا ببرد و کلان ببیند و یک تجمع چند هزار نفری ساده را حرکتی بزرگ نپندارد.

سونامی سرطان؛ از شوخی تا واقعیت!

مرگ مرتضی پاشایی خواننده پاپ کشورمان بر اثر ابتلا به سرطان آن هم در سن 30 سالگی، هشداری است برای اینکه متوجه افزایش مرگهای سرطانی در سنین پایین و جوانی باشیم.

پدیده نوظهور «فیلم‌های بیمارستانی»

فیلم‌های بیمارستانی به عنوان پدیده‌ای نوظهور به ترسی مشترک بین تمام بیمارانی تبدیل شده که برای انجام خدمات پزشکی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.

کاش مسئولین هم اینگونه مردمی باشند

اما خودمان هم مي‌دانيم و اگر نمي‌دانيم بدانيم كه اگر روساي جمهور و مجلس و قوه قضاييه و هركس كمتر از آنها از مسوولين به رحمت خدا برود عامه مردم چون امروز از سر شوق و رغبت به سر تابوتش نخواهند رفت كه اين گفته امير المومنين كه رهبري بارها بر آن تاكيد كرده سنتي از سنت هاي الهي است كه ما و غير ما نمي شناسد.

جماعتی که به «پاشایی» هم رحم نکرد

مردم ایران در میادین شهر به یاد درگذشت خواننده محبوب کشورشان شمع روشن می‌کنند بی‌توجه به مغرضان سیاسی که ‏خیلی علاقه داشتند در این بین باز هم آتشی از جنس فتنه ۸۸ در خیابان‌های شهر به راه بیافتد‎.

پدرمرتضی پاشایی:ما خانوادگی مداح هستیم

شمارا به نمازهای شبی که مرتضی پسرم می خواند؛قسم می دهم که با سو استفاده نام پسرم را لکه دار نکنید و روحش را عذاب ندهید.

«مرتضی پاشایی» درگذشت

«مرتضی پاشایی» خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری مهلک سرطان صبح امروز جمعه 23 آبان درگذشت.