چرا با وجود عقل باید تقلید کرد؟

کسب علم و آگاهی و تخصص در همه مسایل ممکن نیست. بنابراین انسان‌ها براى رفع نیازها و ادامه زندگى خویش مطابق سیره عقلا، آیات قرآن کریم، روایات امامان(ع) و حکم عقل باید به کارشناسان هر علم رجوع کرده و از آنان پیروى کنند.

دانلود: رساله آیت‌الله جوادی آملی

دفتر مرجعیت علمی و فقهی آیت الله جوادی آملی برای سهولت دسترسی مقلدین این مرجع تقلید، متن کامل جلد اول توضیح المسائل ایشان را در اختیار کاربران اینترنتی قرار داده است.

واکنش آیت‌الله مکارم به توهین ماهر المعیقلی

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در واکنش به سخنان سخیف امام جماعت مسجدالحرام، گفت: رسوایی بی سابقه شما در جده، برای همگان کافی است و در تاریخ سابقه ندارد.

آیا باید به هر قیمتی به حج‌ عمره رفت؟

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی به حادثه ناگوار فرودگاه جده واکنش نشان داد و گفت: ما نمی‌خواهیم مساله تحریم عمره را پیش بکشیم، اما آیا باید به هر قیمت رفت و به هر ذلتی تن داد؟

آثار اعمال انسان در ذلت و سعادت او

آیت‌الله حسین وحیدخراسانی گفت: رحمت خاصه الهی، مشروط به رعایت تقوا است.

تخريب مسجد قديمي چه حكمي دارد؟

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای به پرسشی درباره حکم خراب کردن مسجد قدیمی پاسخ گفته است.

باید شیعه انگلیسی را تبیین کنیم

آیت الله جوادی آملی گفت: باید موضوع شیعه انگلیسی را تبیین کنیم

غرب از مسلمانان جهان عذرخواهی کند

آیت‌الله مکارم‌شیرازی توهین به پیامبر عظیم‌الشان اسلام را به دور از انسانیت دانست و گفت: غرب باید به دلیل درج کاریکاتور توهین‌آمیز به ساحت پیامبر اکرم(ص)، ماجراجویی را کنار گذاشته و از مسلمانان عذرخواهی کند.

انفاق عامل شکوفایی جامعه است

آیت‌الله وحیدخراسانی با بیان این‌که «انفاق عامل شکوفایی جامعه است» گفت: انفاق تنها به انفاق مادی و مالی منحصر نمی‌شود، بلکه سایر شاخه‌ها از جمله علم را در برمی‌گیرد.

برای حمایت از پیامبر به خیابان‌ها بریزید

یکی از مراجع تقلید ضرورت برگزاری اجتماع اعتراض آمیز در محکومیت توهین به ساحت نبی مکرم اسلام را مورد تاکید قرار داد و گفت: غرب باید بداند که مسلمانان اجازه نمی‌دهند کسی به مقدسات آنها توهین کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.