افخم: اظهارات هاموند اختلاف‌افکنانه است

سخنگوی وزارت امور خارجه با غیرسازنده خواندن اظهارات وزیر خارجه انگلیس در کنفرانس خبری با همتای سعودی می‌گوید که این اظهارات هاموند تداوم شبهه‌افکنی در روابط ایران و همسایگانش است.

پاسخ وزارت خارجه به ادعاهای اوباما

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، اتهامات و ادعاهای مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در مقاله رئیس جمهور آمریکا را بی اساس دانست و آن را رد کرد.

آخرین خبرها از تغییرات تیم و جزئیات مذاکرات هسته‌ای

تیم مذاکره کننده هسته ای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در وین با هلگا اشمید مذاکره خواهد کرد و روز جمعه مذاکرات بین ایران و کشورهای ۱+۵ در سطح معاونان برگزار می شود.

طرح ۴ماده‌ای ایران برای حل بحران یمن

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره تعطیلی سفارت انگلیس و زمزمه‌ها درباره بازگشایی سفارت انگلیس، بیان کرد: گفتگوهایی در حال انجام است، کاردارهای ترددی طرفین در حال رفت و آمد هستند، یکسری فعالیت‌ها و ارتباطات برای صدور روادید و تسهیلات روادیدی برای ایرانیان در لندن صورت می‌گیرد. مذاکراتی نیز در جریان است که امکان بازگشایی سفارتخانه‌ها فراهم شود که در حال پیگیری است و روال کارها به تدریج پیش می‌رود

دیپلمات‌های انگلیس چگونه جاسوسی می‌کنند

با وجود نگرانی ها از سابقه بد دیپلمات های انگلیس در ایران و سایر کشورهای دنیا بازگشایی سفارت انگلیس در تهران بی سر و صدا و به قول خانم افخم گام به گام و تدریجی پیش می رود.

ایران بمب‌گذاری در نیجریه را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان بمب‌گذاری شهر مایدگوری نیجریه که منجر به کشته شدن دست‌کم ۵۰ تن از غیرنظامیان شد را محکوم کرد.

ایران هتک حرمت مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اقدام رژیم صهیونیستی درخصوص هتک حرمت به مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرد.

توضیح افخم درباره ویلای سفیر ایران در نروژ

وی درباره‌ برخی اعداد و ارقام که به عنوان قیمت این ملک اعلام شده است نیز گفت: از اعداد و ارقام متناسب با خرید ملک در هر کشوری است و ملکی که خریدرای می‌شود به نام ایران ثبت می‌گردد که باید متناسب با شئونات کشور و جایگاه آن و ترددهایی که در محل اقامتگاه سفیر انجام می‌شود این خرید صورت گیرد

افخم: هیچ آمریکایی در ایران زندانی نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درخصوص ادعای بازداشت و زندانی شدن شهروندان آمریکائی در ایران اظهار داشت: براساس اطلاعات موجود، هیچ شهروند آمریکائی در جمهوری اسلامی ایران بازداشت یا زندانی نیست.

عراقچی اعداد فكت شيت كاخ سفيد را به عنوان توافق اعلام کرد؟

با وضعيت پيش آمده مشخص نيست كه آيا در بقيه راه و ساير احتمالات هم تحليل گران بايد به جاي مسئولين داخلي چشم به دهان بيگانه داشته باشند؟ و آيا مسئولين وزارت خارجه با عملكرد خودشان مي توانند بعدها انتظار داشته باشند كه چرا به حرف هاي ما اعتماد نمي كنيد؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.