فیلسوف و مفسر قرآنی که سال ۴۹ کمک به فلسطین را فراموش نمی کرد

سند کمک علامه طباطبایی به مبارزان فلسطینی در سال ۱۳۴۹ به مناسبت سالگرد رحلت ایشان منتشر شد.

خیزش انقلابی روستائیان در سال 56

نقش بی‌بدیل روستائیان در پیروزی انقلاب اسلامی را نمی‌توان نادیده گرفت؛ قشری از جامعه ایرانی كه برای دفاع از انقلاب اسلامی در شرق و غرب كشور پا به میدان مبارزه با استبداد، رژیم شاهنشاهی، منافقین و … گذاشتند و از آرمان امام خمینی (ره) و نظام جمهوری اسلامی دفاع كردند. اسناد و مدارك متعدد به خصوص اسناد مرتبط با سازمان اطلاعات و امنیت كشور(ساواك) نیز نشانگر فعالیت های گسترده روستائیان در انقلاب است. این در حالی است كه ویژگی روستاها و فرهنگ خاص هر منطقه سبب بروز برنامه و نوآوری خاصی در مبارزه با رژیم شده بود.

شواهد تاریخی ظلم‌ شورای امنیت علیه ایران

سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی شواهد تاریخی از برخوردهای دوگانه شورای امنیت سازمان ملل متحد را مورد بررسی قرار داده است.

سند: حکم اعدام عامل اصلی کودتای نوژه

در سالگرد کودتای نافرجام نوژه، مرکز اسناد انقلاب اسلامی برای نخستین بار تصویر حکم اعدام سعید مهدیون فرمانده اصلی کودتا نوژه توسط دادگاه انقلاب صادر شده بود را منتشر کرد.

کتاب «نیم قرن خدمت» رونمایی می‌شود

انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، از کتاب «نیم قرن خدمت» خاطرات سیدرضا نیری (ابو الایتام) یکی از خادمان انقلاب اسلامی رونمایی می‌کند.

«مشهد از مقاومت تا پیروزی» منتشر شد

انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «مشهد از مقاومت تا پیروزی» نوشته جمعی از نویسندگان را روانه بازار نشر کرد.

نوفل لوشاتو در خاطرات سیدمحمد خامنه‌ای

احساس کردم امام پس از سال‌ها دوری پیر شده است. با ایشان نشستیم و کمی صحبت کردیم. امام مثل همیشه همچون کوه باوقار و متین بود و نگاه می‌کرد. از دیدار قبلی‌‌‌‌‌‌‌‌ام با ایشان سال‌ها گذشته بود. خیلی هیجان داشتم.

«نقش انگلیس در فتنه ۸۸»به چاپ سوم رسید

نگارنده در این کتاب سعی دارد روند مداخلهٔ بریتانیا در ایران به‌ویژه در انتخابات که جزئی لاینفک از امور داخلی کشور است و مسائل مربوط به آن را به‌صورت مستند بررسی کند.

خاطرات آخرین سفیرآمریکا در ایران منتشر شد

مؤسسه فرهنگی ـ هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «مأموریت به ایران؛ خاطرات سولیوان، آخرین سفیر آمریکا در ایران» ترجمه‌ ابراهیم مشفقی‌فر را منتشر کرد.

کتاب «پرونده مسکوت» سیاسی نیست

مولف کتاب پرونده مسکوت با بیان اینکه پرونده ۸ شهریور مهمترین پرونده قضایی صد سال اخیر در کشور ماست، گفت: اهمیت انفجار دفتر نخست‌وزیری به حدی است که مشابه خارجی در کشور دیگر ندارد. دلیلی ندارد این موضوع را به دعوای سیاسی درون نظام تقلیل دهیم.