اسلام برابری جنسیتی را عامل ظلم به زن می‌داند

از دو دهه گذشته تا الان دست هایی به ویژه در حوزه هنر و خصوصاً در سینما در کار است تا تصویری دروغین از زندگی خانواده های مذهبی در ایران ارائه کند. غربگراها، همان وضع آشفته و کثیف خانواده های خود را می خواهند به عنوان خانواده مذهبی جا بزنند.

آسیب‌های علوم انسانی غربی چیست

در پاسخ به کسانی که مدعی‌اند تأسیس علوم انسانی اسلامی تنها در صورتی ضرورت دارد که در علوم انسانی موجود نقص‌هایی باشد، باید گفت که رفع بسیاری از مشکلات امروز با یک جهان‌بینی معقول و الهی صورت می‌گیرد، نه علوم نزدیک به تجربی.

علوم انسانی اسلامی تحمیلی نیست

رئیس مؤسسه پژوهشی علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: علوم انسانی اسلامی تحمیلی نیست بلکه در یک فضای کاملاً آزاد متولد شده و رشد می‌کند، ما هم به سمتی نرفتیم که بگوییم حرف، حرف خودمان است. به همین دلیل از نقد و مناظره استقبال می‌کنیم.

رمز ماندگاری انقلاب اسلامی

وقوع انقلاب اسلامی، در حقیقت به مثابه یک سکته مغزی برای نظام سلطه‌گر غرب بود و تداوم انقلاب و روشنگری‌های وسیعی که کرد، موانعی جدی و مستحکم در برابر حرکت ظالمانه غرب برای تسخیر جهان و استعمار نوین ملت ها به وجود آورد.

علوم انسانی سکولار، ضدمبارزه است

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا در حاشیه پیاده‌روی بزرگ اربعین گفت: علوم انسانی سکولار ضدمبارزه است و ملت‌ها را آماده هضم شدن در غرب و تسلیم در برابر جبهه باطل می‌کند.

کالای فرهنگی باید اثرگذار و پرمصرف باشد

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانیِ اسلامی صدرا گفت:با بخشنامه و ابلاغ سرفصل و برنامه درسی علوم انسانی متحول نمی‌شود، بدون هرگونه شتاب زدگی و با تقسیم کار، باید توان نیروهای انقلاب صرف کار علمی ریشه‌ای شود.

تسخیر وال‌استریت علوم‌انسانی‌اسلامی

بازخوانی پرونده جنبش ضدوال‌استریت این ضرورت را به ما گوشزد می‌کند که در وضعیت مطالعات آمریکاشناسی در ایران تجدیدنظرهای جدی باید صورت پذیرد. جالب است که برخی از اندیشمندان غیر متعصب غربی نیز به این باور رسیده‌اند که هژمونی آمریکا شکسته شده و صدای تَرَک‌های نظام سرمایه‌داری به گوش می‌رسد.