برپایی گرامیداشت جاویدالاثر «محسن موسوی»

مراسم گرامیداشت جاوید الاثر «سیدمحسن موسوی» امروز با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در خبرگزاری فارس برگزار می‌شود.

حکم جدید فیروزآبادی برای مجتهد زاده

طی حکمی از سوی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، «مریم مجتهدزاده ‌لاریجانی» به عنوان رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منصوب شد.

پست جدید احمدی‌نژاد برای مجتهدزاده

مریم مجتهدزاده با حکم رییس جمهوری به سمت معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده منصوب شد.

یکسال سابقه کاری اضافه به ازای تولد هر فرزند

رییس مرکز امور زنان خانواده ریاست جمهوری مبنی بر چگونگی بررسی بازنشستگی پیش از موعد زنان یادآور شد: یکی از مصوبات و مشوق های فرزندآوری این است که زنان با هر تعداد سابقه کاری که دارند و به ازای هر فرزند یک سال زودتر می توانند درخواست بازنشستگی بدهند و به همان میزان تعداد سالهای خدمتشان حقوق دریافت کنند.

حمایت مسئولین از تربیت کودکان در مهدکودک!

ایده ترویج مهدکودک و بازگوکردن آن در جامعه ما که متاسفانه به سمت تک‌فرزندی، اشتغال روزافزون بانوان متاهل و مقولاتی از این دست می‌رود، تجویزخوبی نیست. تجویزی‌ست که اگر برچسب فمینیسم بر آن نزنیم، در مسیری‌ست که به ساختارهای اجتماعی، مبتنی بر نگاه اسلامی ضربه می‌زند. ساختارهایی که بنیان نقش زن در آن بر محوریت مادری و تربیت اجتماع است و اگر فعالیتی، این وظیفه را مخدوش کند، ممنوع می‌شود.

دو زن پاره‌وقت به جای یک زن تمام‌وقت

وقتی می‌گویند فلان نهاد مربوط به زنان است، توقع داریم که در راستای منافع این قشر فعالیت کند؛ اما همیشه توقعمان درست از آب در نمی‌آید و ‌گاه ممکن است یک نهاد برای حمایت از زیرمجموعه‌اش طرحی بیاورد که بی‌شباهت به گرفتن یک امتیاز از یک نفر و تقسیمش بین دو نفر نیست؛ شاید برای اینکه هم دو نفر را راضی و هم اصولا کاری کرده باشد!

تدوین منشور «زن فاطمی» در نهاد ریاست جمهوری

رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: به دنبال این هستیم تا منشور جامع زن فاطمی در این مرکز تدوین شود.

مشاور امور زنان رييس جمهور عازم سومالی شد

رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به منظور آگاهی از وضعیت زنان و کودکان قحطی‌زده سومالی و کمک به آنها صبح امروز به این کشور سفر کرد.

زن و خانواده صاحب ستاد می شوند

مریم مجتهدزاده رئیس مركز امور زنان وخانواده ریاست جمهوری، درباره برنامه‌های این مركز طی سال جدید اظهار داشت: برنامه‌های خوبی برای سال جاری درجهت تحكیم و تقویت بنیان خانواده در نظرگرفته شده است. توجه جدی به كمیته دختران جوان با توجه به اهمیت جایگاه دختران در جامعه به عنوان همسران و مادران آینده خواهد شد و برنامه‌های‌ریزی‌های خوبی برای آنها در نظرگرفته شده است. وی ادامه داد: ستاد ملی زن وخانواده تشكیل شده و قرار است كه اوائل سال جاری نخستین جلسه آن برگزار شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.