سرکنسولگری تعطیل شود مردم می‌ترسند

روز‎های قبل از سقوط مرتب این بحث میان بچه‎‎ها بود که اگر طالبان شهر را بگیرند، چنانچه آن‎‎ها کاری با ما نداشته باشند، پاکستانی‎‎ها ما را راحت نمی‎گذارند. اول به‎خاطر بلایی که بر سر دیپلمات‎های‎شان در جنگ قبلی آمده بود و شرحش رفت. دوم به سبب آن‎که ایران را مهم‎ترین حامی مخالفان طالبان می‎دانستند و در صدد بودند به نوعی تهران را ادب کنند و دلیل سوم این‎که آن‎ها به غلط یا درست احساس می‎کردند بدنه سران طالبان از تجربه ارتباط با ایران خشنود است.

«چه کسی ما را کشت؟» در سینما‌حقیقت

روز 17 مرداد سال ۱۳۷۷ و شهادت ۹ نفر از دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف بعد از گذشت ۱۶ سال، چون رازی سر به مُهر است و محمدحسین جعفریان با ساخت مستند «چه کسی ما را کشت؟» تلاش کرده تا کنکاشی پیرامون این موضوع داشته باشد.

«دا» پروژه‌ای فاخر و میلیاردی خواهد شد

مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی حوزه هنری با اشاره به ساخت فیلمی در ژانر کودک به پبشنهاد مجید مجیدی گفت: راهی جز اینکه «دا» به پروژه‌ای فاخر و میلیاردی شود نداریم اما تا حد امکان سعی می کنیم از هزینه های اضافی بکاهیم.

از «راز» به مثابه یک کلاس مستندسازی تا ناگفته‌های جعفریان از مزار شریف

بعد از آن من یک خبطی کردم گفتم ما فردا شب در برنامه‌ راز می‌خواهیم بخش‌هایی از این مستند را پخش کنیم آقای خرازی تشریف بیاورند صحبت کنند یا تلفنی صحبت کنند و آقای جباری گفت باشد و قرار شد خبر بدهند ما هم منتظر و خوش‌خیال گذشت و خبری نشد که آقای طالب‌زاده زنگ زد گفت که به کسی موضوع برنامه را گفتی ؟تلفن کرده‌اند و گفته‌اند برنامه را نروید

کشتن دیپلمات‎ها سودی برای طالبان نداشت

قرار شد جلسه‎ای تشکیل بدهیم و روشن کنیم که اگر طالبان آمدند، چگونه برخورد کنیم. جلسه را در زیرزمین سفارت تشکیل دادیم. در همین هنگام بود که درِ سفارت را به‎شدت کوبیدند. صحبت کردیم که چه‎کسی برود در را باز کند. شهید فلاح (که حدود چهار‎ پنج سال در آن‎جا سابقه داشت) گفت من می‌‎روم ‎و رفت.

چرا کسی به کمال خرازی کاری ندارد؟

یکی از مصاحبه‎شوندگان من علاءالدین بروجردی بود. او تأکید کرد از مدت‎‎ها قبل خطری که بچه‎‎های ما را تهدید می‎کرده، گزارش داده است. حتی سفیر و چند تن دیگر را به تهران بازگردانده اما مسئولان بالا دستی در شورای تأمین و به‎ویژه وزیر خارجه وقت – کمال خرازی- به‎شدت با این مسأله مخالفت کرده و گفته‎اند بچه‎‎ها باید در آن‎جا بمانند و آن‎‎ها هم که به ایران آمده‎اند باید برگردند به مزارشریف سرکارشان.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.