بولدزرها مشغول کارند!

تخریب دوباره مزار شهدا بعد از دستور رهبر انقلاب مبنی بر توقف یکسازن سازی قبور شهدا، در امامزاده بی بی سکینه س صفادشت!

عطري از جنس بازار/ مزار شهید پلارک بوی عطر می‌دهد یا نه؟

براي من که همراه منوچهر بودم، اگر قبرش هم بو نمي‌داد، باز هم شهيد پلارک عزيز خواهد بود. فکر نمي‌کنم براي انتقال شجاعت و رشادت امثال پلارک به اين نسل و نسل‌هاي آينده، به اين کرامت‌سازي‌ها نياز داشته باشيم.

بازسازی مزار حجربن عدی در ایران

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: مزار حجربن عدی(ع) که مدتی پیش مورد تعرض دشمنان اسلام قرار گرفت به‌زودی توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات بازسازی آن آغاز می‌شود.

انتقاد حدادیان از تخریب قبور شهدا

یکی از مداحان اهل بیت(ع) با انتقاد از تخریب و بازسازی قبور شهدا عنوان کرد: این آثار به جا مانده از شهدا و خانواده های آنها در طول سالیان متمادی پس از جنگ نباید با بازسازی و یکسان سازی از بین بروند.

گفته بودیم نمی‌خواهیم ویترین انتقادپذیری بنیاد شهید باشیم

کمیته دانشجویی پیشنهاد کرد که بنیاد شهید پیش از شروع هر کاری و پس از نهایی شدن طرح، ضمن انتشار جزئیات طرح خود، فراخوانی برای دریافت نقدها و پیشنهادات فعالان فرهنگی، کارشناسان دفاع مقدس و تشکلهای دانشجویی صادر نماید که متأسفانه آقای نعمتی همانند عمده پیشنهادات مکتوب، هیچ پاسخ روشنی به این درخواست نداد.

تیغ ساماندهی به یکی از بی‌نظیرترین گلزارهای شهدا رسید

روی قطعه آلومینیومی مزار شهید فتحعلی زاده، بخشی از وصیت نامه تکان دهنده این شهید نوشته شده است: سر قبری و سنگ قبر برایم نسازید و قبر بسیار ساده و گلی با یک تکه حلبی کوچک نباتی بگذارید تا یادتان باشد همیشه که هنوز حلبی آبادها و روستاهای دور افتاده مان ؛مادران ؛خواهران و برادران و پدرانمان حسرت غذای روزانه را می کشند.

چه منافعی پشت تخریب و یکسان‌سازی مزار شهداست؟

آيا منافعي پشت اين همه اصرار براي از بين بردن پناهگاه و محل آرامش خانواده هاي شهدا و فرزندان نسل هاي آتي انقلاب در مزار شهداست كه مي‌خواهد به هر قيمتي اين سند مردمي را از بين ببرد؟ بودجه‌هایی که باید صرف حمایت از خانواده‌های ایثارگران و حرکت های فرهنگی مي‌شد، چرا بايد در مسير اسراف‌هاي بي‌اولويت هزينه شود؟

یکسان‌سازی مزار شهدا به خوی رسید +عکس

به نقل از منابع محلی طرح تخریب و یکسان‌سازی مزار شهدای شهرستان خوی در دست بررسی و اقدام است.

بیانیه ستاد مردمی حفظ گلزار شهدا در محکومیت تخریب مزار شهدای تبریز

طبیعی است در این شرایط توقف اقدامات نسنجیده و تخریب مزارشهدای تبریز در اولویت قرار خواهد داشت که علاوه بر خانوده های شهدا و جریان های مردمی تبریز، سایرامت حزب الله سراسر کشو نیز در مقابل آن سکوت نخواهند کرد

آقایان! خودفریبی چرا؟ «همسان‌سازی» قبورشهدا معنی ندارد

شما را به جان شهدا این میراث را به مدرنیسم و ژیگول‌سازی نفروشید. ر‌هایش کنید تا به‌‌ همان شکل که هست برای ما و فرزندان ما بماند. گلزار شهدا احتیاج به مدرنیزاسیون ندارد و اصولا فرهنگ حاکم بر گلزار شهدا با فرهنگ مدرنیته معارضه دارد و شهدا و امامشان نیز با همین فرهنگ در افتاده بودند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.