مسئولین فرهنگی دربرابر تهاجم فرهنگی تسلیم شده‌اند

فیلمسازان ما با مذهب و دین بیگانه هستند از این رو دلیل نمی شود چون بنده یک فیلمساز هستم و حرکت دوربین و نور را می شناسنم حتما می توانم کار مذهبی هم انجام دهم.

نگرش فعالان عرصه جنگ نرم نیازمند تغییر است

یکتا گفت: ما در خواب غفلت و درگیر مسائل روزمره خود هستیم در حالی که دشمن به صورت شبانه روزی در حال اجرای نقشه علیه کشور است؛ که ضروری است درک فعالان عرصه جنگ نرم و همچنین مسؤولان فرهنگی کشور از جنگ نرم دچار تغییر شود و برداشت صحیحی از اهمیت این مسأله صورت گیرد.

نمازشب‌خوان داریم، فرهنگ‌شناس نداریم

ما مسئول نماز شب خوان داریم. مومن و متعهد هم هستند اما مشکلی که وجود دارد نا آگاهی آنهاست. برخی از مسئولین ما واقعا نمی‌دانند مانیفست سینما چیست. ادبیات داستانی و رمان چیست. از لوازم ژورنالیسم اطلاعی ندارند. همین مسئله موجب سردرگمی آنها در تصمیم گیری می شود.

می‌توان نمره قبولی به مسئولان فرهنگی داد

فاضل نظری عملکرد مسئولان فرهنگی در سال ۹۱ را خوب ارزیابی کرد و گفت: در قیاس با سال‌های گذشته با توجه به محدودیت بودجه، می‌توان نمره قبولی به مسئولان فرهنگی داد.

کارنامه‌کاری را باگینس اشتباه‌ گرفته‌ایم

اولین کارخانه فلان، بزرگ‌ترین جاده، مهم‌ترین در خاورمیانه، طولانی‌ترین در جهان، این‌ترین‌ها مال کتاب گینس است نه مال دولت و حکومت و نه مال زندگی. اینکه هواپیمای شخصی بگیریم و در آسمان عقد بخوانیم خود ویژه پنداری است که آن را باید کنار بگذاریم…

«قیدار» آن‌چیزی نبود که مسئولین می‌خواستند

رضاامیرخانی گفت: برای نگارش رمان «قیدار» هیچکسی به بنده نگفت که بنویسم، حتی هیچکدام از مسئولان فرهنگی نمی‌خواستند که این اثر نوشته شود، اما موضوع این کتاب، موضوع روز است.

تفاوت ساندویچی و کتابفروشی در نگاه یک مسئول فرهنگی!

طرف که مثلا مسئول فرهنگی بود برگشت گفت که ساندویچی روبروی شما هم همینقدر اجاره می‌دهد! بعد هم برای اینکه راهی جلوی پایمان گذاشته باشد گفت چرا مثلا سی‌دی‌های آموزشی نمی‌فروشید؟ گفتیم مثلا چه جور سی‌دی‌هایی؟ گفت مثلا آموزش وُرد!

جلوی خیانت فرهنگی در سینما را بگیرید!

یا «سکوت» می‌تواند پاسخ مناسبی به این تهاجم و قتل عام فرهنگی باشد؟ وقتی فیلم‌هایی مانند گشت ارشاد، زندگی خصوصی، انتهای خیابان هشتم و… با مجوز و حمایت وزارت ارشاد تولید و اکران می‌شوند و عامدانه و در هماهنگی کامل با مهاجمان جنگ نرم…

میراث فرهنگی نتوانست خانه‌ای را مرمت کند، درش را گل گرفت!

درب خانه منسوب به سرهنگ ایرج که لوکیشن فیلم «مهمان مامان» نیز بود و مرمتش از مدت‌ها پیش ناقص مانده، توسط معتادان محله پامنار دزدیده شد، به همین دلیل اداره کل میراث فرهنگی استان تهران دستور داد درب این خانه را گل بگیرند!

جنگ روانی تحریم و مسئولانی که بیدار نیستند!

چند کارگروه برای دفع آثار اجتماعی و فرهنگی تحریم تشکیل شده است؟چقدر برای فعال کردن فرهنگ مقاومت در برابر تحریم‌ها برنامه ریزی شده است؟ آیا وزارت ارشاد و کمیسیون فرهنگی مجلس برای تحریم برنامه‌ای دارند؟

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.