پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

وحید جلیلی: در برابر منکرهای بزرگ‌تر از بدحجابی هم اعتراض کنید!

خیلی از افرادی که دستشان به تریبون ها می رسد راجع به حجاب تند حرف می‌زنند، اما راجع به بسیاری از مظالم اجتماعی سکوت می‌کنند. مسلماً مخاطب حق دارد بگوید همان طور که از موضع دین از حجاب دفاع می‌کنید، از مظلوم هم باید دفاع کنید و در مقابل منکرهای بزرگ ترهم باید اعتراض کنید.

آیت‌الله خامنه‌ای: مطهری در آفاقی طلوع کرد که حاصل شریعتی بود

آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم بزرگداشت سومین سالگرد دکتر شریعتی، با اشاره به «سوابق دوستی و برادری و الفت و انس» خود با مرحوم شریعتی، وی را «حقیقت‌پذیر» و رو به سوی کمال معرفی کرده است و معرفی امثال استاد شهید مرتضی مطهری به جامعه را به یمن فضایی دانسته است که شریعتی ایجاد کرده بود.

متن کامل بیانات آیت‌الله خامنه‌ای در سومین سالگرد دکتر شریعتی

ایشان در این سخنان با تمجید از مرحوم شریعتی، به بررسی روشنفکری دینی و روشنفکری غیردینی می‌پردازد و بسیاری از روشنفکران غیرمذهبی پیش از پیروزی انقلاب را سست‌عنصر یا حامی رژیم پهلوی عنوان می‌کنند که هرگز بین مردم و مردمی نبوده‌اند، ایشان در ادامه روشنفکری دینی را روشنفکری «آمیخته به مردم» معرفی کرده است.

اولویت‌های مبارزه و آدرس‌های غلط؛ شاهین نجفی

تجربه نشان داده است، وقتی اتفاقاتی از این دست به شدت رسانه‌ای می‌شود و حول آن تبلیغات صورت می‌گیرد، اتفاقاتی مهم‌تر در داخل و خارج از کشور در حاشیه‌ی آن‌ها روی می‌دهد و توجه‌ها را از اولویت‌های مهم‌تر بر کنار می‌کند. و بسیاری اوقات تجربه شده به عمد به چنین فضاسازی هایی دست می زنند، تا مسائل اصلی تری مخفی بماند.

شریعتی، مسئله این نیست!

امروز که حساسترین مواقعى است که ما در آن واقع هستیم و احتیاج ما به اجتماع، احتیاج ما به اتحاد، بیشتر از هر چیزى است، این مسائل فرعى را باید کنار بگذاریم برویم روى مسائل اصلى. امریکا دشمن ماست، ما باید دنبال آن برویم؛ و همین طور سایر ممالک خارجى- چپ و راست همه- آن‌ها هستند که مى ‏خواهند ما را بچاپند، و شرق را بچاپند نه فقط ایران را؛ ایران هم جزئش است.

کدام جریان انحرافی؟

جریان اصلی انحراف حلقه‌ی محافظه‌کاران، مرفهان‌بی‌درد، مقدس‌نمایان غیر انقلابی، زالوصفتان و ماکیاولیست‌های مسلمانی است که در جایگاه خود، برای پیشبرد اهداف و آرمانهای بلند انقلاب اسلامی در حیطه داخلی و خارجی گامی برنمی‌دارند و جهادی نمی‌کنند.

باید ضمن فراموش نكردن اهداف اصلی حواسمان به مسائل دیگر پرت نشود

فرمانده كل قوا، ثابت قدمی و هوشیاری ملت و مسئولان ایران را شرط لازم برای تحقق كامل وعده‌های الهی برشمردند و تأكید كردند: همه باید مراقب باشیم كه در این حركت عظیم و پرشتاب، پا سست نكنیم و ضمن فراموش نكردن اهداف اصلی، حواسمان به مسائل دیگر پرت نشود.

ما دشمن را گم نمی‌کنیم

حزب‌الله به صورت ناخواسته معرف و بلندگو و خبرساز برای کسانی نباشد که ضمن «رمزآلوده بودن» حرکت آنان هیچ تأثیری بر حرکت انقلاب اسلامی ندارد. به تعبیر مقام معظم رهبری «ما دشمن را گم نمی‌کنیم» و هیچ حرف حق و ناحقی نمی‌تواند ما را از تمرکز بر دشمن اصلی بازدارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.