غیبت و دروغ در بروز حوادث نقش دارند

وزیر بهداشت با بیان اینکه برخی شهرها حتی یک تخت بیمارستانی هم ندارند درباره حوادث گفت: غیبت، دروغ، تبلیغ دروغ، شایعه و ناهنجاری‌های اخلاقی مستقیم و غیرمستقیم در بروز تروما (حوادث) نقش دارند. البته خودروهای معیوب هم وجود دارند و همان برخوردی که با یک قاتل می‌شود، باید با خودروی معیوب نیز بشود.

اکران فیلم‌های حامی‌فتنه دهن‌کجی به مسئولان نظام است 

وزیر سابق ارشاد درباره فیلم‌های حامی فتنه گفت: اکران چنین فیلم‌هایی که در جشنواره فجر سال گذشته نیز به نمایش درآمدند، نوعی دهن کجی به مسئولان نظام بود.

فرهنگ مشترک‌، ظرفیتها و ظرایف‌

این تعمیق ارتباطات فرهنگی‌، باید در سه سطح «دولتها»، «نخبگان‌» و «عامه مردم‌» صورت گیرد. یعنی دولتمردان دو کشور زمینه ارتباطهای رسانه‌ای‌، دانشگاهی و مطبوعاتی کشورها را بیشتر از پیش فراهم آورند. آنگاه نخبگان با شناخت بیشتری که خواهند داشت و نیز علاقه‌ای که در آنها نسبت به میراث مشترک فرهنگی وجود دارد، در افزایش آگاهی عمومی در سطح مردم خواهند کوشید.

از دیپلماسی غیرانقلابی توقع نتیجه انقلابی نداشته باشید

در زمینه گسترش زبان فارسی هم زحمتی نکشیدیم. کاش بعد از انقلاب اسلامی حداقل برای حفظ این میراث فرهنگی تلاش می‌کردیم. تلاش بعضی از دوستان را منکر نمی‌شوم اما مساله اینجاست که همه تلاش‌ها باید به صورت حرکتی هماهنگ صورت می‌گرفت. خانه فرهنگ کویته ما باید با رایزنی خانه فرهنگمان در پیشاور، کراچی، مولتان، حیدرآباد و لاهور همگام می‌بود.

رایزنی فرهنگی با کارمندمحوری جواب نمی‌دهد

کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به ظرفیت کشورهای منطقه برای اشاعه فرهنگ انقلاب با استفاده از زبان هنر گفت: کشورهای منطقه بهترین مخاطبان ما هستند که گوش شنوای آنها را نادیده گرفتیم و تنها با زبان سیاست با آنها حرف زدیم.

فرهنگ،سخنران زیاد دارد اما طبیب‌هایش قلیل!

قائم به شخص بودن در حوزه ی فرهنگ و عدم رویکرد سیستمی یکی از خطرات جدی این بخش است در بعضی از مراکز و مجموعه های فرهنگی در کشور می گویند فلان فرد خودش یک دایره المعارف فرهنگی است که البته باید دعا کرد که آن فرد ۱۰۰۰ سال عمر کند چراکه اگر آن فرد نباشد دیگر چیزی به نام اطلاعات و سوابق از فعالیت های قبلی آن مجموعه در دست نیست!!

احمدی‌نژاد اول خوب بود،ولی بعدا…

حدادعادل با بیان نمره ای که به فعالیت فرهنگی دولت دهم می دهد، گفت: اوایل کار خوب بود اما از اواسط کار، دانش آموز دچار ضعف درسی شد!

کار فرهنگی در مساجد را از کجا شروع کنیم؟

مشکل بسیاری از فعالان فرهنگی و تشکلی ما این است که الگوی عملی و عینی ندارند. ما باید به گونه‏‌ای فعالیت کنیم که با این کارها، یک الگوی عملی برای دیگر فعالان و مساجد شویم. الگو بودن یک مسجد یا پایگاه بسیج یا یک هئیت، باعث می‏‌شود که مساجد، هئیت‏ها و پایگاه‏های دیگر از آن ایده بگیرند و فعالیت خودشان را جهت دهند.

از دست مردم فرار نکنیم و نگوییم مزاحمند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر مردم به شما نیازی دارند، از دست مردم در نروید و نگویید مزاحمند، چرا که واژه «مزاحم نیستید، مراحم هستید» به این دلیل در فرهنگ ما جا افتاده است که مردم رحمت خدا هستند.

کارنامه‌کاری را باگینس اشتباه‌ گرفته‌ایم

اولین کارخانه فلان، بزرگ‌ترین جاده، مهم‌ترین در خاورمیانه، طولانی‌ترین در جهان، این‌ترین‌ها مال کتاب گینس است نه مال دولت و حکومت و نه مال زندگی. اینکه هواپیمای شخصی بگیریم و در آسمان عقد بخوانیم خود ویژه پنداری است که آن را باید کنار بگذاریم…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.