چهار مسجد محوری و فعال دوران انقلاب در مشهد

در سال های56 و 57 مسجد کرامت در چهارراه شهدا کانون اصلی و پایگاه رسمی سیاست گذاری برای تحرکات و تظاهرات انقلابی در مشهد مقدس به شمار می رفت.

نقش نماز در ارتقای فرهنگی جامعه

در سال‌های پس از انقلاب، مساجد در جایگاه اصلی‌ترین کانون‌های ترویج و اقامه نماز، نقش بسزایی در استحکام فرهنگی ایفا کرده‌اند و محلاتی که مسجد در آنجا رونق دارد و نماز جماعت برگزار می‌شود، مشکلات کمتری نسبت به مکان‌های دیگر دارند.

عملیات در جبهه فرهنگی

نظام اولویت‌ها در جبهه فرهنگی با سه کلیدواژه تعریف می‌شود: ضرورت‌ها، اولویت‌ها و فوریت‌ها.

بررسی ادامه طرح بازسازی و احداث مساجد

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در جلسات هفته آینده خود در ادامه بررسی طرح تجهیز و نوسازی مساجد کشور به بررسی و تصویب مواد این طرح خواهند پرداخت.

تهران فقیرترین شهر از نظر تعداد مساجد است

دبیر کارگروه مدیریت کلان دستگاه‌های فرهنگی گفت: از نظر آمار جرم و جنایت، تهران موقعیت فرهنگی مناسبی ندارد، به عنوان نمونه کم‌ترین تعداد مسجد و بالاترین آمار طلاق را دارد، در حالی که یزد بیشترین مسجد و کمترین طلاق را دارد.

از فعالان فرهنگی مساجد تهران تجلیل می‌شود

هدف از برگزاری این مراسم، تجلیل از ۲۱ نفر از ائمه جماعات، مدیران، کتاب‌داران و فعالان کانون‌های مساجد است، همچنین از اطلس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران رونمایی می‌شود.

مساجد هم در بحرین در امان نیستند

نیروهای رژیم بحرین در ادامه سرکوبگری خود شبانه به محله‌های مسکونی و مساجد با گازهای سمی حمله کردند.

کار فرهنگی در مساجد را از کجا شروع کنیم؟

مشکل بسیاری از فعالان فرهنگی و تشکلی ما این است که الگوی عملی و عینی ندارند. ما باید به گونه‏‌ای فعالیت کنیم که با این کارها، یک الگوی عملی برای دیگر فعالان و مساجد شویم. الگو بودن یک مسجد یا پایگاه بسیج یا یک هئیت، باعث می‏‌شود که مساجد، هئیت‏ها و پایگاه‏های دیگر از آن ایده بگیرند و فعالیت خودشان را جهت دهند.

مفاهیم پنهان کتیبه‌ها در معماری اسلامی

یک کتیبه در قسمتی خاص از مسجد معانی متفاوتی را به نمایش می گذارد. که دامنه آن از مفاهیم کاملا آشکار تا اشارات کاملا رمزی متفاوت است. بنابراین در این میان خوانده شدن یک کتیبه شاید تنها یکی از مفاهیم آشکار را بر مخاطب عرضه کند گویی اینکه شاید حتی درهم تنیدگی حروف به این دلیل است که همین مفهوم آشکار نیز قرار نیست کاملا دم دستی و همچون نوشته های معمولی انتقال یابد.

معتکفین تهرانی امروز میزبان ۹۶ شهید گمنام می‌شوند

امروز مراسم ویژه آخرین روز ایام‌البیض و دعای ام‌داود با حضور 96 شهید تازه تفحص شده در بیش از 90 مسجد تهران برگزار می‌شود.