بارزانی؛ ابقای قدرت یا تنزل منزلت

مسعود بارزانی در حالی برای چهارمین دور متوالی بر صندلی ریاست منطقه کردستان تکیه می‏‌زند که محیط محلی منطقه کردستان، محیط ملی عراق و محیط منطقه‏ ای قابل مقایسه با ادوار دیگر ریاست وی بر منطقه کردستان نیست.

بارزانی یک‌روز با داعش، یک‌روز علیه داعش!

حمله تروریست‌ها به مواضع کردستان عراق و شمال عراق توسط داعش در چند روز اخیر، حضور بعثی‌ها در اربیل و…، پرسشی را پدید آورد که چرا کردهای عراق به رهبری بارزانی در آغاز کنار داعش و در برابر مالکی قرار گرفته‌اند، ولی امروز خود دچار پدیده تروریست‌های داعش شدند؟

دفاع بارزانی‌ از استقلال کردستان

رئیس منطقه کردستان گفت که اربیل می‌خواهد در دولت مرکزی یک شریک واقعی باشد و اگر چنین چیزی ممکن نباشد درباره ماندن یا نماندن در چهارچوب بغداد رفراندوم برگزار می کنیم.

«این سرلشکر ایرانی را بشناسید»

در واشنگتن سرگرم تزم بودم و روزی به دیدار «مایکل لدین» رفته بودم. ناگهان بی‌مقدمه پس از جدل گفت که ایران می‌خواهد اراده آمریکا را در منطقه خرد کند. ببینم تو فرستاده قاسم سلیمانی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و فرمانده نیروی قدس سپاه نیستی؟… من‌ هاج‌ و واج مانده بودم و صرفا گفتم: «قربان! رهگذری هستم بچه یک شهرستان مرزی در ایران…»

احتمال کناره‌گیری «مسعود بارزانی» از قدرت

«فاضل میرانی» دبیر حزب دموکرات کردستان اعلام کرد که «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان به دنبال پست و مقام نیست و با اعلام کناره‌گیری خود از نامزدی برای ریاست منطقه همه را شوکه می‌کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.