کلیپ تصویری/ مسعود دهنمکی:اگر یک دانشجو این حرفها را می زد الان جایش در کهریزک بود!

چه کسانی می‌کوشند تفکر به رسمیت شناختن اسرائیل را در دانشگاه‌ها القا کنند؟

ششِ هشت و راه پیموده شده در عدالتخواهی

جریان عدالتخواهان در زمانی شکل گرفت که کشور از یکسو از خفقانی را که برخی که استوانه‌های نظام خوانده می‌شدند تجربه می‌کرد و از یکسو با خودسری نیروهای فراقانونی بود. در کنار اینها عده ای نیز پس از خرداد ۷۶ مشغول شمردن راه های رسیدن به خدا بودند. در این میان هیچ سخنی از فساد، تبعیض و مبارزه با فقر در میان نبود. حقوق محرومان و مستضعفان نادیده گرفته می شد و بحث ها و اولویت های سرکاری دو جناح کشور را بخود مشغول کرده بود.

زاویه نگاه منتقدان ارزشی مانند روشنفکران است

بزرگترین ضربه را در گذشته کسانی که به جنبش های دانشجویی زدند که خودشان آمدند و وارد ساختار قدرت شدند. کسانی که خودشان در خیابان به سمت لانه جاسوسی آمریکا راه افتادند و گفتند “آنانکه در خانه شاهانند/ از درد ملت همه بیگانند” حالا که سیاست مدار شدند افتادند دنبال رابطه با آمریکا.

دهنمکی به «حذف و اضافه» می‌رود

مسعود ده نمکی، کارگردان سینما و تلویزیون، میهمان بیست و یکمین قسمت از برنامه تلویزیونی «حذف و اضافه» خواهد شد.

معراجی‌ها روایت یک سلوک مجاهدانه

«معراجی‌ها» باز هم دربردارنده سبک ویژه ده‌نمکی در تلفیق طنز و تراژدی، شوخی و خنده است. او این روزها به پختگی مناسبی در این شیوه رسیده است و تماشاگری که آثار او را دنبال می‌کند، دل به این خنده و گریه هم‌زمان سپرده است. البته در «معراجی‌ها» هم مثل آثار پیشین، شاهد برخی زیاده‌روی‌ها در بعضی سکانس‌ها هستیم.

تولید «رسوایی2» بر اساس نظر مردم

مسعود ده‌نمکی، کارگردان سینمای ایران براساس نتیجه نظر سنجی از مردم درباره ساخت و عدم ساخت «رسوایی۲»، این فیلم را می‌سازد.

سریال‌های رمضانی سیما مشخص شد

سریال «معراجی‌ها» ساخته مسعود ده‌نمکی نیز برای پخش از شبکه یک سیما در هفته دفاع مقدس و بعد از ماه رمضان تدارک دیده شده است. این سریال در 40 قسمت به کارگردانی مسعود ده نمکی ساخته شده است.

سانسورچی‌ها انقلاب را از سینما حذف کرده‌اند

اگر سینمای ما طبیعی بود، بسیاری از فیلم ها در آن ساخته می شد. متاسفانه این روزها بحث تخریب در سینمای ایران اوج گرفته است. ما در فیلم های خود جنگ و شهیدی را روایت می کنیم که شناسنامه سیاسی و اعتقادی ندارد، وصیت نامه ندارد. در واقع تمام تلاش خود را می کنیم که شناسنامه سیاسی و اعتقادی آن ها را باطل کنیم.

فیلم‌های ما از کنار انقلاب رد می‌شوند

همایش تصویر قلم در شرایطی برگزار شد که نقدهای جدی وحید جلیلی و مسعود ده‌نمکی به شرایط سینمای ایران از یک سو و روایت دیدار حاتمی‌کیا با مقام معظم رهبری و لبخند رضایت رهبری از چمران حاتمی‌کیا از مهم‌ترین بخش‌های آن بود.

حاتمی‌کیا و ده‌نمکی در صدر محبوبیت

اين نظر سنجي که آن را مرکز افکارسنجي و رصد فرهنگي پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي انجام داده است و نتايج طي گزارشي در هفته سوم فروردين 1393منتشر شده

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.