حضور ۱۵کشور در«مسابقه‌کارتون هولوکاست»

مدیر خانه کاریکاتور ایران از حضور کارتونیست‌های ۱۵ کشور در «مسابقه کارتون هولوکاست» خبر داد و گفت: درخواست رژیم صهیونیستی برای توقف برگزاری این مسابقه، نهایت عجز و عصبانیت این رژیم است

باز هم قرار است ریا بشود…!

از مشاغل فرهنگی هم انواع همکاری با مجلات را تجربه کرده‌ام… بعدتر مسئول شورای نویسندگان مجله کیهان کاریکاتور و بعد سردبیر و مدیرمسئول این مجله شدم. مسئولیت بخش کاریکاتور حوزه هنری و کارهای مشاوره‌ای با نهاد کتابخانه‌های کشور و برخی نهادهای دیگر هم بوده. اما مشغولیت اصلی‌ام مسئولیت کیهان کاریکاتور و خانه کاریکاتور ایران است. البته تا سال 1370 عضو سپاه هم بودم.

خاطرات ناگفته از شهيد سيد مرتضي آويني

شهید «آوینی» نگاهی جامع به اتفاقات و پدیده‌های اطرافش داشت. امروز که دوباره به کتاب «آینه جادو» ی وی رجوع می‌کنم، می‌فهمم که وی چقدر نسبت به زمان خود جلو‌تر بوده است.

برگزاری سه مسابقه بین‌المللی کاریکاتور در ایران

مسعود شجاعی طباطبایی از برگزاری سه مسابقه بین‌المللی کاریکاتور در کشورمان خبر داد. وی در این باره گفت: اولین مسابقه بین‌المللی با موضوع «مخالفت با تروریسم» است که خوشبختانه این مسابقه با استقبال هنرمندان مطرح از سوی 63 کشور دنیا روبه‌رو شد.

رئیس خانه کاریکاتور ایران:در سال ۸۹ هر دو هفته یک جایزه بین المللی گرفتیم

رئیس خانه کاریکاتور عنوان کرد که سال 89 به طور متوسط هر دو هفته یکبار یک جایزه بین‌المللی به هنرمندان ایرانی تعلق گرفت و به همین دلیل کارتونیست‌های ایرانی حضور چشمگیرتری در دنیا داشتند.

کاریکاتورهای دفاع مقدس و مطبوعات دنیا

کاریکاتورهای آن زمان بازخورد خیلی خوبی در مطبوعات و مجله‌های معتبری مانند تایمز و نیوزویک داشتتند. آنها آثار من و کارتونیست‌های دیگر را منتشر می‌کردند و حتی روی آنها نقد می‌نوشتند.

ناگفته‌های طباطبایی از فشارها علیه هنرمندان انقلابی

چند روز بعد از کنفرانس خبری، آقای زائری را اخراج کردند… این‌ها عرصه هنر را این قدر آلوده کردند که هنرمندان متعهد به انقلاب دیگر دیده نمی‌شوند. عملکرد آقای هاشمی و آقای جاسبی روشن است. در جاهایی که نفوذ دارند در عرصه‌هایی که مربوط به واقعیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است آقای هاشمی چه جفاهایی کردند و چقدر میدان به آن طرفی‌ها دادند و عزیزان متعهد ما یا مظلومانه ایستادند و یا منزوی شدند

شکست حاشیه‌‌سازان سیاسی در یک اتفاق هنری

سال گذشته، عده‌ای تلاش کردند اتفاق هنری «دوسالانه کاریکاتور بین‌المللی تهران» را به دلایل کاملاً سیاسی، درگیر حاشیه‌ای سیاسی‌ کنند. اما این هدف، با برگزاری موفق این دوسالانه، شکست خورد. گزارشی که در ادامه می‌آید، نگاهی به این رویداد و حواشی آن دارد: نمایشگاه دوسالانه کاریکاتور تهران که یکی از بزرگ‌‌ترین و مهم‌‌ترین نمایشگاه‌‌های کاریکاتور […]

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.