فکر نکنیم با رفع تحریم‌، کره جنوبی می‌شویم

مسعود نیلی در سخنرانی منتشرنشده‌ای افزود: اینکه فکرکنیم تحریم‌ها برداشته شود تمام مسائل ما با دنیا حل می‌شود اشتباه است، رفع تحریم یکی از قطعات این پازل هشت گانه است که باید برداشته شود

آیا گره کور اقتصاد باز می‌شود؟

رکود همراه با تورم طی سال‌های گذشته در اقتصاد، دولت را بر آن داشت تا با شناسایی مشکلات موجود به دنبال باز کردن گره تولید و منابع مالی تولید و رونق باشد، با این حال کلید خروج از رکود در دست لایحه رفع موانع تولید است تا بتواند رشد اقتصادی را فراهم کند.

خرده‌فروشان در تقلای تغییر شغل

علی‌رغم اعلام خروج اقتصاد از رکود با رشد ۴درصدی اقتصاد از سوی دولت، بازار خرده‌فروشان و سوپرمارکت‌ها به‌شدت کساد است و عدم‌تناسب دخل و خرج، آنها را به فکر تغییر شغل انداخته است.

سال ۹۴ با کاهش فروش نفت مواجهیم

مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: سال ۹۴ با کاهش فروش نفت مواجهیم. در لایحه بودجه ۹۴، دولت از همه ظرفیت‌ قانونی هدفمندی یارانه‌ها استفاده نکرد.

آمارهای دولت جزئیات ندارد

حال در شرایطی که بیشتر کارشناسان از توضیحات مسؤولان دولتی درباره چگونگی رسیدن رشد اقتصادی به رقم ۶/۴ درصدی با ابهام روبه‌رو هستند اما این بار دولت از ایجاد اشتغال جدید در کشور سخن می‌گوید که اعلام این خبر نیز سرنوشتی ابهام‌گونه چون رشد اقتصادی را برای کارشناسان اقتصادی دارد.

نیلی در پایش به منتقدان رشد پاسخ می‌دهد

مدیر روابط عمومی برنامه پایش گفت: مسعود نیلی، مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهور میهمان برنامه پایش این هفته است.

عاملان تورم 49 درصدی تصمیم‌سازان دولت

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با صدور احکامی جداگانه دبیر و اعضا کارگروه ستاد هماهنگی امور اقتصادی را منصوب کرد. با حکم معاون اول رئیس‌جمهور، مسعود نیلی به عنوان دبیر و محمدعلی نجفی، فرهاد نیلی، حسن درگاهی، سیدمهدی برکچیان، اکبر کمیجانی، شاپور محمدی، سیدحمید پورمحمدی و پیمان قربانی به عنوان اعضای این ستاد منصوب شدند.

لیبرال‌ها روزنامه انگلیسی هم منتشر می‌کنند

طرفداران اقتصاداد سرمایه داری با همکاری ارگان غیررسمی اقتصاددانان لیبرال،‌ به زودی روزنامه اقتصادی انگلیسی زبان این طیف را منتشر خواهند کرد.

اعلام‌اسامی کاندیداهای‌ریاست دانشگاه‌شریف

احتمال ریاست مسعود نیلی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و مشاور اقتصادی رئیس جمهور بر دانشگاه صنعتی شریف بیشتر از دیگر کاندیدها است.

پاسخ دانشجویان به فراخوان مسعود نیلی

موضوعی که ضروری است در ابتدا مورد بررسی قرار گیرد، لزوم توجه به مسئله رکود تورمی است که در شرایط فعلی، گریبانگیر اقتصاد کشور است و لذا لازم است که جهت درمان آن، پیشنهادات قابل اجرا ارائه شود

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.