شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

هچل هفت

کمی لات بازی و چاقو کشی، مقادیری نورهای با کنتراست بالا، سیاهی … شب … باران، کنارش دعوا و خون، فحشا و تجاوز … ازآن فیلم ها که مثل آبگوشت حتماً باید پیازش را با مشت کوبید.

بازیگرانی که هوس نویسندگی کردند!

یک مدت مد شده بود که آکتورها یک دوربین به گردن بیاندازند و با شکار لحظه‌ها نمایشگاه‌های عکسی به راه بیندازند که صف‌های طویل الدوام از عاشقان سینه‌چاک برای‌شان تشکیل شود. اما انگار مد جدید بازیگران ورود به حیطه‌ی ادبیات و نگارش است.

آنقدر سینما سینما می‌کنند که حال مخاطب بهم می‌خورد

متروپل ماجرای زنی پریشان است که از همسر اول شوهرش و مزدورانی که وی اجیر کرده است، در حال فرار است و در این بین به یک باشگاه بیلیارد که در سینمایی متروکه با نام متروپل واقع شده پناه می‌برد و دو «مرد قمارباز خوب» به داد او می رسند. بیشتر زمان فیلم در همین باشگاه می گذرد، این دو قمارباز خوب می آیند و با این زن حرف می زنند که با دانستن مشکل او به او کمک کنند و بدون اینکه هیچ نتیجه ای بگیرند دوباره بیلیارد بازی می‌کنند

خشونت و روسپیگری سوژه‌های امسال جشنواره

در رویکرد فراتحلیلی فیلم هایی که تاکنون دیدیم به شدت دارای خشونت کلامی بودند. برخی واژه ها در درگیری ها و دعواهای فیلم بیان می شود که واژه های بسیار رکیکی هستند و در فضای عمومی نمی توان استفاده کرد اما گویی به سینماگران ما برای استفاده از اینها بخشنامه شده است.

«گذشته» نماینده ایران در اسکار شد

کمیته انتخاب فیلم پس از ورود به بحث در خصوص دو نامزد نهایی، فیلم‌های«دربند» ساخته پرویز شهبازی و «گذشته» ساخته اصغر فرهادی، در یکی از چالشی‌ترین جلسات ادوار اخیر، عاقبت به معرفی «گذشته» به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی رای داد.

علی معلم: افسوس همه عمر دیر رسیدیم

معلم پخش «سفر سنگ» را از تلویزیون مثبت ارزیابی کرد و گفت: اساسا نیاز داریم فیلم‌های شاخص حتی آنهایی که در زمان گذشته ساخته شده‌اند، پخش و بررسی شوند. ما در دهه 70 برنامه «سینمای اندیشه» را در تلویزیون داشتیم که در آن فیلم‌های مطرح اوایل انقلاب را نمایش دادیم و نتیجه خوبی هم گرفتیم.

مردی که کاخ دادگستری تهران را به شیخ عرب فروخت!

بلیغ در کلاهبرداری چنان متبحر بود که یک‌بار کاخ دادگستری تهران را نیز فروخت! او را یکی از باهوش‌ترین کلاهبرداران ایران خوانده‌اند که به چند زبان مسلط بود و در کلاهبرداری سراغ روش‌های پیچیده‌ای می‌رفت.

«جرم» بیشتر از «پایان نامه» لایق هو کردن است!

اگر در هو کردنهای حضرات مطبوعاتی، ذره ای ملاحظات تکنیکی و ساختاری و سینمایی مد نظر بود، بین دو فیلم جرم و پایان نامه به طور حتم، جرم بیشتر شایسته هو کردن بود. به خصوص که کلاهداری کارگردانی جوان و در آغاز راه است و کیمیایی کارگردانی با تجربه و پرسابقه.

«جرم» در سایه سیمرغ فجر

«جرم» همانگونه که «مسعود کیمیایی» در جشنواره گفت داستانی دو – سه خطی دارد، که البته دوساعت به طول می انجامد و دیالوگ های ثقیل آن به هیچ وجه نه فضای امروزی جامعه ونه حتی فضای همان سال های پنجاه و پنج تا پنجاه و هفت را نیز بر نمی تابد.

منتخبان سیمرغ جشنواره فیلم فجر مشخص شدند

مراسم اختتامیه این دوره جشنواره فیلم فجر چهارشنبه شب در سالن همایش‌‌های برج میلاد برگزار و برگزیدگان سه بخش مسابقه سینمای ایران، فیلم‌های اول و ویدیوسینما معرفی شدند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.