پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

مردم‌ آمریکا مسلمانان را قربانی نژادپرستی می‌دانند

بیشتر مردم آمریکا هموطنان مسلمان خود را از اصلی ترین قربانیان نژادپرستی و حملات مذهبی- نژادی می دانند. براساس یافته های یک نظرسنجی جدید در آمریکا اکثریت مردم ایالات متحده آمریکا مسلمانان را یکی از قربانیان تبعیض دانسته اند.

مالکوم‌شباز؛شهادت مسلمان‌آمریکایی در مکزیک

در سال ۲۰۱۲ متوجه شدم تحت تعقیب نیروی مبارزه با تروریسم FBI هستم. آنها نگران سفرهای متعدد من بودند.

ایران؛ تنها امید تازه مسلمانان آمریکایی

مرضیه هاشمی گفت: ما مالکوم شباز را از دست دادیم اما افراد بسیاری را می‌شناسم که همچون مالکوم شیعه هستند و تنها امید خود را ایران می‌دانند.

«سمیه» شدم که بت‌ها نگویند عیسی پسر خداست

اربن، تازه‌مسلمان آمریکایی گفت: دلیل انتخاب نامم مقاومت و ایمان بالای بانو سمیه است خود را با ایشان مقایسه کردم. من نمی‌خواستم بت‌های کلیسا به من بگویند که عیسی پسر خدا و تجسم خدا بر زمین است.

حساب‌های بانکی مسلمانان آمریکا مسدودشد

در ادامه سیاست های نژاد پرستانه آمریکا علیه مسلمانان، بانک های آمریکایی اقدام به بستن حساب های مسلمانان ساکن آن کردند.

یک هفته حجاب در حمایت از مسلمانان

آماندا جکزکوسکی که مسئول برگزاری هفته حجاب در دانشگاه میشیگان است، در خصوص اقدام خود گفت: ما می‌خواهیم تاکید کنیم که برای زنان مسلمان در آمریکا حجاب یک انتخاب است. حجاب سمبل بیرونی یک تعهد درونی است.

رشد چشمگیر شیعیان در آمریکا

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از رشد مسلمانان شیعه در آمریکا و ساخت مساجد ویژه شیعیان در این کشور خبر داد.

آمریکا و وضعیت مسلمانان آمریکایی

مسلمان آمریکا ترکیبی از قومیت‌ها، زبان‌ها، ایدئولوژی‌ها و اوضاع اجتماعی مختلفی هستند که به مسلمانان آمریکایی پیروان ادیان دیگر همچون مسیحیت و یهود و هندو تشابه دارند. البته تعدادی از آن‌ها در حیات سیاسی و اقتصادی و فرهنگی آمریکا خود را وارد نموده‌اند، در حالی که دیگر مسلمانان ترجیح می‌دهند که در چارچوب گروه خود به سر برند….

تظاهرات اعتراضی مسلمانان نیویورک

گفتنی است این تظاهرات از انتشار اعلامیه ای نشات می گیرد که شورای روابط اسلامی آمریکایی در سایت cair-ny.org قرار داده و مسلمانان نیویورک ، خانواده ها ، دوستان و آشنایان آن ها را به حضور در این تظاهرات دعوت کرده بود.

جاسوسی اف‌بی‌آی از مسلمانان امريکا

يک سازمان حقوق بشر در امريکا، اف‌بي‌آي را به جاسوسي و جمع آوري اطلاعات غيرقانوني از جامعه مسلمانان تحت پوشش نشست با نمايندگان اين گروه‌ها متهم کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.