رمضان شیعیان در کشور راهبان افراطی +عکس

به‌رغم سیاست‌های اسلام ستیزانه دولت و راهبان افراطی میانمار که همراه با کشتار و برخوردهای غیر انسانی گروه‌های تندرو با مسلمانان این کشور بوده است، مراسم ماه مبارک رمضان در این کشور برگزار می شود.

وضعیت تأسف‌بار مسلمانان فراری از میانمار

وضعیت مسلمانان میانماری در یکی از اردوگاههای غیر رسمی و مرزی پناهندگان بسیار تأسف بار گزارش شده است.این مسلمانان که از بیم سوء قصد به جانشان در میانمار به سوی بنگلادش پناه آورده اند در اردوگاهی با کمترین امکانات ابتدایی در شرق این کشور سکنا گزیده اند

حمایت دولتی از خشونت علیه روهینگیاها

فردی باید از بیرون به بررسی این مساله بپردازد و پیشنهاداتی ارائه کند اما در واقع ما می‌دانیم که بودایی‌ها این جنایات را بر ضد روهینگیاها مرتکب می‌شوند و باید برای توقف این جنایات اقدامی صورت گیرد.

بودایی‌ها و مسلمانان میانمار صلح کردند

رهبران بودایی و مسلمان در کشور میانمار به منظور پایان دادن یه یک سال از اقدامات خونین پیمان صلح امضا کردند.

جنایتی دیگر در میانمار

در حمله شماری از بودایی‌ها به مسلمانان در میانمار، ۲ خانه در آتش سوخت.

دولت ميانمار: در کشتار مسلمانان نقشی نداریم

مارس امسال دست کم 44 نفر در درگیری های قومی در مرکز میانمار کشته شدند و هزاران خانه به آتش کشیده شد. ناآرامی های قومی سال گذشته در ایالت غربی راخین نیز حدود 200 کشته و 140 هزار آواره ، که بیشتر آنها مسلمانان روهینگیا بودند ، بر جا گذاشت.

مستند «آوارگان میانمار» در انتظار مترجم بنگالی

: مستند «آوارگان میانمار» ساخته مهدی عیوض‌زاده در انتظار مترجم برای ادامه تدوین است.

موج جدید خشونت‌ها در میانمار

مسلمانان میانمار روز گذشته از موج جدید خشونت‌های بودائیان در شهر “لشیو” در شمال این کشور علیه مردم مسلمان این منطقه خبر دادند.

اوباما تازه در میانمار بیدار شد

طی دیدار باراک اوباما با همتای میانماری خود وی خواستار اقداماتی در راستای توقف خشونت علیه مسلمانان شد و با بیان ضرورت این اقدام، لزوم اصلاحات سیاسی و اجتماعی را در این کشورر بیان کرد.

پیشنهادت ایران برای بحران میانمار

نماینده کشورمان در سازمان ملل خواستار توقف سرکوب مسلمانان در میانمار شد و پیشنهاداتی را نیز برای این موضوع ارائه کرد.