کارنامه آخوندی در عمل نکردن به وعده‌ها

اشاره سخنگوی دولت به کارنامه درخشان آخوندی سبب شد که به مرور عملکرد دو ساله وزیر در حوزه مسکن بپردازیم. برای این کار گزارش منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی با عنوان “عملکرد دو ساله حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی” به عنوان رسمی ترین سند در این حوزه مبنای قضاوت قرار گرفته است.

کارگران: دولت ساخت مسکن امید را شروع کند!

در حالی که پیشتر وزیر کار اعلام کرده بود که از مشارکت و ظرفیت تعاونی‌ها در طرح مسکن اجتماعی استفاده خواهد شد حالا خبر می رسد که این طرح در دولت متوقف شده و با وجود فراهم شدن مقدمات آن، دولت برنامه‌ای برای اجرای طرح در خود نمی بیند.

ناکارآمدی طرح وزارت‎راه‎و‎شهرسازی دولت‎یازدهم

طرح مسکن اجتماعی که توسط وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم مطرح شد و در طرح جامع مسکن نیز برای آن برنامه ریزی شده است.

منابع مالی «مسکن امید» از کجا تامین شد؟

طرح مسکن مهر از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم به بهانه نبود بودجه و اثرگذاری بر تورم، متوقف شد و این مسئله سبب سرگردانی تعداد زیادی از خانوارهایی شد که چشم امید به خانه‌دار شدن از طریق مسکن مهر داشتند.

آیا مسکن‌اجتماعی نسبتی با فرمایشات‌ امام دارد؟

در مسکن اجتماعی کل سرمایه گذاری، تامین زمین و ساخت توسط دولت یا نهادهای عمومی همچون شهرداری ها انجام می پذیرد و در نهایت بعد از ساخت، مسکن اجتماعی به متقاضیان اجاره داده می شود و به نحوی می توان گفت شاکله اصلی مسکن اجتماعی، مسکن استیجاری است و در این مسکن نیازمندان به مسکن، مالک مسکن نمی شوند بلکه به عنوان مستاجر دولت در این مساکن سکنی می گزینند.

احتمال ادامه رکود تورمی در بخش مسکن

اگر وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه‌ای به طرح‌های افزایش تسهیلات و مسکن اجتماعی داشته باشد می‌تواند اثرگذاری در این بخش را بالا ببرد.

مقایسه مسکن اجتماعی با مسکن مهر

مسکن اجتماعی دولت را مجبور به پرداخت هزینه بازسازی در آینده می‌کند. تهیه مسکن فقط برای سه دهک اول اگرچه خوب است اما آیا دهک‌های چهار تا هفت توانایی تامین مالی هزینه سرسام آور مسکن را دارند؟

جزئیات مسکن اجتماعی و حمایتی

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از تحویل 200 هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال خبر داد و گفت: مسکن اجتماعی برای دهک‌های یک تا سه در نظر گرفته شده و به صورت 10 ساله به این اقشار اجاره داده می‌شود. در مسکن حمایتی نیز از تسهیلات بانکی استفاده می‌شود و مردم تنها سود تسیهلات را می‌پردازند.

جزئیات طرح مسکن اجتماعی دولت یازدهم

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به جزئیات طرح مسکن اجتماعی، گفت: از 215 میلیون متر مربع اراضی تصرف شده، 194 میلیون متر مربع رفع تصرف شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.