مسکو در قبال اسد موضعش را تعییر نمی‌دهد

وزارت خارجه روسیه انتشار اخباری مبنی بر تغییر موضع مسکو نسبت به بحران سوریه و آینده اسد و نیز برخی خبرها مبنی بر توافق مسکو و واشنگتن برای سرنگونی وی را تکذیب کرد. در همین راستا یک روزنامه عبری نیز از تصمیم روسیه برای افزایش کمک‌ها به اسد ابراز نگرانی کرد.

رقابت داغ ایران و روسیه در بازار انرژی

بلومبرگ طی گزارشی با هدف القای احتمال تغییر روابط سیاسی ایران و روسیه در سایه رقابت در بازار انرژی نوشت، مسکو که یکی از بهترین هم‌پیمانان تهران بوده است، با بازگشت ایران به بازار جهانی انرژی، بزرگ‌ترین بازنده خواهد بود.

گروه تماس سوریه؛ توافق روسیه و آمریکا

منابع خبری اعلام کردند واشنگتن پیشنهاد مسکو برای تشکیل یک گروه تماس با مشارکت ایران را پذیرفته و قرار است این گروه برای حل بحران سوریه تشکیل شود.

202 میلیارد دلار خسارت جنگ سوریه

اظهارات دی میستورا مبنی بر اینکه مسئله سوریه نیازمند تعامل با ایران است، درخواست یکی از رهبران حزب توسعه ملی سوریه مبنی بر اینکه گروه‌های مسلح به مسکو 2 دعوت شوند و گزارشی از آمار جنایت داعش در مناطق سنی‌نشین اهم اخبار سوریه در 24 ساعت گذشته را شامل می‌شود.

پاریس درب «دمشق» را می‌زند

حضور هیأت فرانسوی در دمشق و دیدار با رئیس جمهوری این کشور نشان می‌دهد که زمان بازگشت اروپایی‌ها به سوریه برای حل بسیاری از مشکلات موجود در عرصه بین المللی فرا رسیده است.

آمریکا در جنگ نیابتی با روسیه

مسکو بحران شرق اوکراین را در اولویت‌های امنیت ملی خود می‌داند و روشن است که ارسال سلاح آمریکایی به نزدیکی مرزهایش موجب تشدید این اولویت می‌شود.

انتقال پول بین روسیه و ایران بدون محدودیت

سفیر کشورمان در مسکو از امضای تفاهمنامه جدید کنسولی بین ایران و روسیه در سال ۹۴ خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون انتقال پول بین ۲ کشور از طریق بانک «میر بیزنس» در مسکو و صرافی بانک ملی در تهران به هر میزان امکانپذیر است.

تدوین قوانین جدید مسکو در قبال مهاجران کاری

«مسکو» اخیرا با اعمال تغییراتی در قانون فدرال در مورد وضعیت حقوقی اتباع خارجی، مقررات جدیدی را برای حضور شهروندان دیگر کشورها و بویژه مهاجران کاری وضع کرده است.

سرسپردگی مخالفان خارجی به اسرائیل

نماینده پارلمان و رئیس تشکل طرح ملی کردهای سوریه با اشاره به سرسپردگی مخالفان خارج‌نشین به آمریکا و صهیونیست‌ها گفت: ارتش سوریه با شرکت در عملیات‌ زمینی و هوایی و ارسال کمک‌ برای کُردها، نقش مهمی در پاکسازی عین العرب داشته است.

ناتو به دنبال همکاری با روسیه است

صدراعظم آلمان اعلام کرد، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به دنبال آن است تا با روسیه همکاری داشته باشد و نمی‌خواهد سیاست های ضدمسکو به کار گیرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.