جنایت وحشیانه داعش را کدام دین و وجدان تایید می‌کند؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به داعش گفت: مسلمانان در برابر شما از خود دفاع می‌کنند آن وقت شما این آیه را که درباره پیامبر (ص) است مصادره می‌کنید؛ خلبان اردنی آمده بود تا شما را در برابر جنایاتتان کیفر کند چراکه شما هر کجا وارد شدید کشتار می‌کنید این حرکت وحشیانه را کدام دین و وجدان تایید می‌کند؛ شما آیه قرآن را زیر و رو کرده‌اید.

نظریه پلورالیزم را چه کسی مطرح کرد

استاد پردیس قم دانشگاه تهران گفت: ما پلورالیزم دینی را قبول نداریم ولی در عین حال به اختلافات بین شیعه و سنی معتقد هستیم اما این اختلافات دلیل نمی‌شود که مسلمانان با هم دشمن باشند، باید در عین اختلاف با هم متحد باشیم.

روز سقوط اندلس

حمله‏ سپاهیان شاه‏ عباس برای آزادی جزیره هرمز از دست بیگانگان و پایان حاکمیت اسلام در اندلس اسپانیا پس از یورش مسیحیان از رویداد‌های تاریخی است که امروز رخ داده است.

آیا حضرت‌ آیت‌الله با ترور موافقند؟

آیت‌الله کاشانی از قتل رزم‌آرا به عنوان شدید‌ترین ضربه بر پیکر استعمار یاد کرد و گفت که این عمل به نفع ملت ایران بود و آن گلوله و ضربه، عالی‌ترین و مفید‌ترین ضربه‌ای بود که بر پیکر استعمار و دشمنان ملت ایران، وارد آمد.

بحث‎ولایت هم باعث اختلاف شود؛جایز نیست

امام جمعه موقت اصفهان گفت: وحدت از ضروریات دین ما بوده اما تبیین اجزای آن بسیار دقیق و حساس است و برای مقابله با دشمن باید روی اشتراکات تکیه کرده تا با اعتقادی عملی به هم نزدیک شویم.

تلاش غرب برای تبدیل داعش به نماد اسلام

پایگاه «کانترپنچ» در گزارشی با موضوع افراط‌گرایی، به تلاش غرب برای برساختن چهره‌ای خشن از اسلام اشاره کرده اشت.

راه‌اندازی کمپین مقابله با افراط‌گرایی‌

رئیس شورای‌ عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: امام موسی صدر با تأکید بر وحدت اسلامی در لبنان، مناسبات و روابط خوبی بین اهل سنت و شیعه به وجود آورد و منادی گفت‌وگو و همزیستی میان اسلام و مسیحیت بود.

کلیسایی که رزمندگان حزب‌الله آزاد کردند!

وارد کلیسا که شدیم، صحنه های تأسف باری دیدیم. به تمام تصاویر هنری و نمادهای مسیحیت تعرّض شده بود و دیوارنوشته های زشت و زننده ای از تروریست‌ها برجای مانده بود که همه اش توهین به مقدسات مسیحیت بود.

برنده جایزه‌ادبی«نجیب‌محفوظ»اعلام می‌شود

دانشگاه آمریکایی قاهره برنده «جایزه ادبی نجیب محفوظ» در سال ۲۰۱۴ را اعلام می‌کند.

«ادیان در آئینه آمار» منتشر شد

کتاب ادیان در آئینه آمار (بررسی تحولات پیروان ادیان از سال 1970 تا چشم انداز 2050) اثر جی گوردن ملتون و مارتین بائومن ترجمه محمد آقاخانی از سوی نشر ادیان منتشر شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.