«مشتی‌اسماعیل» مستندی بدون فیلمنامه

زمانپور کیاسری گفت: مشتی اسماعیل آدمی بود که من احساس کردم که دیر یا زود خواهد رفت اما امید بالایی که در زندگی این فرد وجود دارد باید ثبت و ضبط شود؛ او بی‌نظیر است

«مشتی اسماعیل» به ژنو می‌رود

مستند ۶۰ دقیقه‌ای مشتی اسماعیل به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری به جشنواره ویزیون دوریل سوئیس معتبرترین جشنواره مستند جهان راه یافت.

مسئولان در تولید فیلم دینی جسارت ندارند

مسیر سینمای دینی مسیر بسیار پرتلاطم و پرهزینه‌ای است و گمان می‌کنم اگر مسئولین کمی بیشتر جسارت پیدا کند و در عمل معتقدتر باشند، می‌توان شاهد یک تحول بزرگ در سینمای دینی و در ادامه آن، فیلمسازی رضوی باشیم.

فکر می‌کنید با پول بی‌بی‌سی می‌توانم زندگی کنم؟

کافی بود تا من همین مستند «مش اسماعیل» را کمی ببرم به آن سمتی که بی.بی.سی بپسندد. کافی بود این کار را بکنم تا این مستند را سیصد چهارصد میلیون تومان از من بخرند.

«مشتی اسماعیل» پیرمردی بینادل

سكانس آغازين عبور چكمه‌هاي ارزان قيمت مشتي اسماعيل از برف سنگين و معامله‌ي برنج و گردو به جاي چكمه و مايحتاج خانه درنيمه‌هاي فيلم معنا مي يابد. بر خلاف القاي طبيعي و هوشمندانه آغاز فيلم، فيلمساز مي خواهد ار غناي مشتي اسماعيل و زندگي اش بگويد و نه فقر او در حالي كه در ابتدا شايد برعكس به نظر برسد.

گزارش تصویری:‌ جشنواره عمار سه روزه شد

سومین روز از دومین جشنواره مردمی فیلم عمار با پخش و نقد چندین مستند و فیلم کوتاه از فیلم سازان جوان و ارزشی ادامه پیدا کرد.