1+5 پیشنهاد سخاوتمندانه ایران درباره تغییر راکتور اراک را پذیرفت

راکتور اراک 4 کارکرد تولید برق، انجام امور تحقیقاتی، تولیید پلوتونیوم و تولید رادیو دارو صنعتی را دارا می باشد که «هرگونه کاهش قدرت راکتور یا اعمال تغییرات دیگر 3 کارکرد آخر را تعطیل می کند و صرفا کارکرد اول که کم اهمیت ترین کارکرد راکتور اراک است باقی خواهد ماند.»در عمل با بازطراحی قلب راکتور و کاهش قدرت آن این راکتور کارکردهای واقعی و مهم خود را از دست خواهد داد و به محروم شدن ایران از حقوقش منجر می شود.

مذاکره پس از کسب تکلیف از رهبری آغاز شد

وزیر امور خارجه پیشین کشورمان تاکید کرد: در زمینه مذاکره با آمریکا، نخستین بار ما برای کسب اجازه، نزد مقام معظم رهبری رفتیم و ایشان شرط گذاشتند که مذاکرات فقط در زمینه هسته‌ای باشد و ما در آن زمان کار را شروع کرده بودیم.

نعمت‌زاده: ایران آمادگی دارد به اروپا گاز صادر کند

«محمدرضا نعمت‌زاده» وزیر صنعت، معدن و بازرگانی ایران در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «هاندلزبلات»‌ گفت که ایران می‌کوشد تا نقش بیشتری در بازار گاز جهانی ایفا کند.

شکست روشنفکرِ مشروطه در سیاست و تفکر

روشن‎فکری نوعِ مشروطه هم در فکر هم در سیاست شکست‌ خورده بود. نوبت آزمون جدیدی برای اسلام بود که ۱۰۰ سال گفته بود اگر بیایم همه چیز را درست می‌کنم؛ اما اینکه ماند، برای این بود که سازوکار مناسبی در سال ۶۰-۵۸ توسط رهبری انقلاب تدارک دیده شد. نهادهای قانونی و نظامی و انتظامی و تلفیقی از روش‌های دمکراتیک با نوعی نظام سیاسی مبتنی بر تشیع، زمینه را برای تداوم فراهم کرد.

حاتمی‌کیا: بچه‌هایم با بلندگوی من به نفع موسوی الله اکبر می‌گفتند

گرایش فکری و سیاسی بچه های من همگی به آقای موسوی بود و در کوران حوادث پس از انتخابات سال 88 این ها به پشت بام می رفتند و با بلندگوی کارگردانی من الله اکبر می گفتند.

هاشمی: نود درصد مردم به من رأی می‌دادند

یک مسئول امنیتی به اصرار وارد جلسه شورای نگهبان می شود و می گویدرای هاشمی به سرعت دارد بالا می رود و اگر دو روز دیگر هم صبر کنید ( و او را رد صلاحیت نکنید) رای او به 90 درصد می رسد.

اشتون: در سفرم به ایران تمرکز ویژه‌ای روی موضوع حقوق بشر داشتم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که وی در سفرش به ایران بر موضوع حقوق بشر تمرکز ویژه‌ای داشته است.

دستور سکوت درباره کرسنت لغو شد؟

در این دیدار از فرازی خواسته شده‌ است تا برای صرف نظر کردن جعفر اماراتی از شکایتش از ایران و مصالحه در خارج از دادگاه میانجی‌گری کند.

مصاحبه اختصاصی ترک یلماز با تایم ترک

ضیاء ترک یلماز مدیر سایت خبری تحلیلی ترکی زبان راست خبر در مصاحبه اختصاصی با سایت خبری تایم ترک به سئوالات خبرنگار این سایت درباره دیدگاه ایران نسبت به تحولات اخیر ترکیه پاسخ داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.