آیت الله مصباح یزدی: استفاده ابزاری از اصولگرایی نفاق است/ ما بعضی از اصولگراها را بيشتر دوست داريم

استفاده ابزاري ااصولگرایی، نوعي نفاق است. ما به همه‌ کساني که واقعاً به اصول و ارزش‌هاي اسلامي و انقلاب پايبند باشند علاقه داريم ما بعضي از اصول‌گراها را بيشتر دوست داريم و با آن‌ها ارتباط و همکاري بيشتري داريم.

آيت‌الله مصباح: حضور ما درجبهه پايداری انقلاب به معنای انشقاق نيست

آيت‌الله مصباح تاكيد كرد: حضور ما درجبهه پايداري انقلاب به معناي انشقاق، تضاد و اختلاف نيست بلكه تشخيص داديم تعلقات اين گروه به ارزش‌هاي اسلام و پايبندي آنها به ارزش‌هاي انقلاب بيش از ديگران است و اين نبايد جاي هيچ توهم و انحرافي باشد.

آیت الله مصباح: هنوز هم به احمدی نژاد اعتقاد دارم و از وی حمایت می‌کنم

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم نمی گذارند که جریان انحرافی به انقلاب اسلامی ضربه بزند تأکید کرد: هنوز هم به احمدی نژاد اعتقاد دارم و از وی حمایت می کنم.

اگر قانون اساسی امضای ولی‌فقيه را نداشت كاغذ پاره‌ای بيش نبود

علامه مصباح يزدي با اشاره به اين‌كه برخي ولايت‌فقيه را از آن جهت كه در قانون اساسي آمده قبول دارند، گفت: مشروعيت قانون اساسي به ولي‌فقيه است و اگر قانون اساسي امضاي ولي‌فقيه را نداشت كاغذ پاره‌اي بيش نبود چرا كه وي جانشين امام زمان (عج) است و پيروي از او بر همگان واجب است و حتي مراجع تقليد نيز نمي‌توانند با حكم او مخالفت كنند.

از جانب من دست سید حسن نصرالله را ببوسید

آیت الله مصباح یزدی در عبارتی پرمعنا خطاب به طلاب لبنانی گفت: از شما می‌خواهم در صورت زیارت آقای حجت الاسلام سید حسن نصرالله از جانب من دست ایشان و در صورت امکان پای ایشان را ببوسید.

راه‌های مبارزه با فتنه: روشنگری، افشای منافقین و اقدام

اگر خطرى متوجه دین شد دیگر آن شرایط جهاد، مطرح نیست. باید هرطور شده، این خطر را دفع کرد. اگر با مال ممکن است، با مال؛ اگر با بیان مقدور است، با بیان؛ اگر با سیاست است، با سیاست، با قراداد و… باید هر کارى مى‏شود، کرد تا خطر از دین رفع گردد. گاهی هم این خطر رفع نمى‏شود جز با خون.