آیا مشکل کشور «مرگ بر آمریکا» گفتن و عدم سازش با غرب است⁦؟

شهریار زرشناس:
مصر، مکزیک و … حیاط‌خلوت آمریکا و تجار آمریکایی‌اند، از دیوار سفارت بالا نمی‌روند و شعار مرگ بر آمریکا هم نمی‌دهند؛ پس چرا در تامین آب خوردن هم مشکل دارند⁦؟!

حکم آزادی پسران مبارک صادر شد

دستگاه قضایی مصر حکم آزادی پسران مبارک را صادر کرد.

کابینه مصر در انتظار تعدیل

روزنامه لبنانی الاخبار گزارش داد که دولت ابراهیم محلب نخست وزیر مصر به زودی و در پی افشای یک پرونده فساد اقتصادی در وزارت کشاورزی دستخوش تغییر خواهد شد.

جنگ رسانه‌ای مصر و امارات علیه عربستان

برخی رسانه‌ها اعلام کردند امارات و مصر از عربستان به دلیل کارشکنی در تشکیل ارتش مشترک عربی ناراحتند و انتقادهای رسانه‌ای خود را به صورت آرام آغاز کرده‌اند.

قاهره مخفیانه با دمشق رابطه دارد

پایگاه خبری «دبکا» و روزنامه «جروزالم‌پست» در گزارش‌هایی جداگانه مدعی شده‌اند که روابط میان دمشق و قاهره رو به گرمی می‌رود و حتی مصر در حال ارسال سلاح برای ارتش سوریه است.

سوریه و یمن محور سفر ملک سلمان به مصر

پادشاه عربستان سعودی، هفته آینده با سفر به مصر، با رئیس‌جمهوری این کشور درباره مسائل منطقه‌ای به‌ویژه بحران‌های سوریه و یمن گفت‌وگو می‌کند.

توافق هسته‌ای یا تغییر ماهیت نظام اسلامی

کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی نوشت: این نکته قابل مقایسه با قرارداد کمپ دیوید بین مصر و اسرائیل در ۱۹۷۸ است؛ قراردادی که در آن، اسرائیل «صحرای سینا» را به مصر بخشید و در عوض، «کل مصر» را گرفت.

«عبدالفتاح السیسی» هم راهی مسکو شد

رئیس جمهور مصر که راهی سفر روسیه شده است به پادشاه اردن و ولی‌عهد امارات که روز گذشته وارد مسکو شده‌اند ملحق خواهد شد.

ماجرای نامه مرسی به شیمون پرز

اشتباه مرسی در صحنه سیاست داخلی آن بود که نتوانست درباره اصرار سازمان‌های امنیتی برای اعزام سفیر جدید به تل آویو مقاومت کند و این نامه را امضا کرد و در واقع در تله آنها افتاد.

۳۰۰۰مصری در دولت السیسی کشته شدند

یک سازمان غیر دولتی حقوق بشری در مصر در آماری تکان‌دهنده اعلام کرد که نزدیک به سه هزار مصری طی دو سال گذشته (دولت عبدالفتاح السیسی) به دست نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.