یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

گارانتی تعویض، راهکار حمایت از تولید ملی

اگر نهادی واسط بین تولید کننده و مصرف کننده، طی قراردادی که با تولیدکننده دارد، نسبت به «اعطای گارانتی تعویض» جنس برای مدت معینی (به طور مثال یکسال) اقدام نماید و هرگونه نقص در محصول فوق را نه با تعمیر که با تعویض کامل و بی دردسر جنس (ظرف 24 ساعت بدون اخذ وجه حمل و نقل از مشتری) انجام دهد، طی یک فرآیند کوتاه، اقبال مردم به اجناس داخلی و در نهایت «حمایت هدفمند» از تولیدات داخلی طبق گفته رهبری بسیار چشمگیر خواهد شد.

۶۵ میلیون نفر اصلا نمی‌دانند دلار چیست؟

تعداد قلیلی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند ایجاد تموج می‌کنند و وقتی سایه این هول به دل بقیه می‌افتد که چه اتفاقی در بازار افتاده، وضعیت بحرانی‌تر می‌شود. در همین روز‌ها در روستاهای مختلف بودم، مردم خیلی راحت دارند زندگی می‌کنند.

از آلبالوی اسرائیلی تا ساعت شما هویت شما!

امروز بی شک در جامعه ما مصرف بر اساس نیاز حقیقی صورت نمی گیرد و زیاده‌خواهی و نوعی مد و نیاز کاذب در مصرف‌گرایی افراد مؤثر است

باید از رویکرد «اوضاع خراب است، کاری نمی‌شود کرد» پرهیز کنیم

نقش فساناظران، تحلیل‌گران، کارشناس‌ها بیشتر غیرمستقیم است اما به هیچ عنوان کم اهمیت نیست. این افراد در درجه اول باید از داشتن رویکرد «اوضاع خراب است، کاری نمی‌شود کرد» پرهیز کنند و سعی کنند با حفظ روحیه مثبت به ترویج فرهنگ نخبه‌گرایی، کار درست و دقیق، نگاه بلندنظرانه و عمیق به مسايل و پرهیز از سطحی‌نگری و راه‌حل‌های کوتاه مدت در جامعه بپردازند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.