«جمعه هشدار آخر» در مصر

هزاران تحصن‌كننده مصري با تجمع در ميدان التحرير قاهره آخرين هشدارها را به شوراي نظامي حاكم اين كشور اعلام مي كنند.

برقراری روابط ایران و مصر؛ تضعیف عربستان

حوادث ژانویه 2011 در مصر می تواند سرمنشاء آغاز روند نزدیکی دو کشور به یکدیگر گردد. این تحولات که موجب برخی تغییرات شکلی و ماهوی در نظام حکومتی مصر شده – و خواهد شد – در سطح منطقه ای می تواند نوید بخش تغییر موازنه ها و معادلات قدرت باشد. این مقاله با بررسی مختصر روابط جمهوری اسلامی ایران و مصر، با عطف به تحولات اخیر مصر و شکل گیری جایگاه منطقه ای جدید آن، در پی اثبات این نکته است که عربستان سعودی با بازیابی روابط ایران و مصر به لحاظ نقشی دچار تغییراتی خواهد شد که نهایتا منجر به تضعیف منطقه ای آن خواهد گردید.

تظاهركنندگان ميدان التحرير: با ايران متحد شويد

در تظاهرات گسترده مردم مصر كه جمعه گذشته در ميدان التحرير قاهره برگزار شد تظاهركنندگان علاوه بر پيگيري مطالبات سياست داخلي مصر خواستار ارتقاء روابط قاهره با تهران شدند. تظاهركنندگان مصري با حمل پلاكاردهايي ارتقاي هر چه سريع تر روابط قاهره و تهران را مطالبه كردند.

در صورت پيروزی در انتخابات مصر، برقراری رابطه با ايران اولويت‌ من است

عمرو موسي نامزد احتمالي انتخابات رياست جمهوري مصر تاكيد كرد، در صورت پيروزي در انتخابات آينده بر قراري رابطه با ايران توجه ويژه خواهد داشت.

رابطه بین قاهره و تهران، آمریکا و اسرائیل را متضرر خواهد کرد

من به خوبی می فهمم که اگر یک رابطه عادی بین قاهره و تهران برقرار شود، آمریکا و اسرائیل متضرر خواهند شد. رابطه ای که از برقراری آن به هیچ دولت دیگری ضرر نمی رسد.

استانداردهای آمریکایی برای حاکم مصر جدید

ساتلوف از دولت آمریکا خواسته است تا بر شورای عالی نیروهای مسلح مصر فشار بیاورد تا قوانینی تصویب کند که از ورود اسلام گراها به حکومت مصر ممانعت کند. او می گوید : “دولت آینده مصر توسط اخوان المسلمین هدایت می شود و یا از این منبع الهام خواهد گرفت.

بعد از سرنگونی نظام مبارك، رژيم صهيونيستی ديگر به لبنان حمله نخواهد كرد

غضنفر ركن آبادي سفير ايران در لبنان گفت: رژيم صهيونيستي بعد از جنگ 33 روزه جرات آغاز جنگ جديدي عليه لبنان را ندارد. اين رژيم بعد از سرنگوني نظام ‘حسني مبارك’ در حال فروپاشي است و تجاوز به خاك لبنان را تكرار نخواهد كرد.

مصر نیازمند سينمای پاك با الگوی ايرانی است

رهبران اخوان المسلمين كه اقدام به تأسيس شركتي براي توليد آثار هنري كرده‌اند، با تأكيد بر تلاششان براي ورود هنر ديني به مصر مي‌گويند: دنبال آثار پاكي همچون آنچه در ايران توليد مي‌شود، هستيم.

خشم تل آویو از بازگشایی گذرگاه رفح

بازگشایی گذرگاه مرزی رفح به منزله ناکامی دولت نتانتاهو است که حمایت بین المللی از سیاست منزوی کردن حماس را از دست داد و بهتر است که اسرائیل در شرایط کنونی لغو محاصره نوار غزه را به خاطر بیهوده بودنش اعلام کند.

تکاپوی انقلاب در دانشگاه الازهر مصر

انتظار مي رود كه در آينده نزديك، جريان هاي اسلامي همچون جنبش اخوان المسلمين در ميان هزاران نفر از طلاب، كارشناسان و استادان الازهر پايگاه مستحكمي داشته باشد. ادامه روند اين همگرايي، جذب بيش از پيش طلاب الازهر از سوي اخوان و ديگر احزاب و جريانات اسلامي را در پي خواهد داشت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.