«حلقه وصل» به ایستگاه دهم رسید

دهمین شماره ماهنامه «حلقه وصل» منتشر شد. در این شماره یادداشت‌ها و گفتگوهایی از حجت‌الاسلام سیدهادی خسروشاهی، حجت‌الاسلام سیدمهدی میرباقری، عباس سلیمی‌نمین، محمود حکیمی، حسن عباسی، حجت‌الاسلام زائری، حجت‌الاسلام روح، حمید حبشی، علی کاشفی خوانساری و… به مخاطبان ارائه شده است.

رسالت جهانی مسلمانان از دیدگاه مرحوم مصطفی رهنما

چه تعبير زيبايي مطرح كرده ايد، رسالت جهاني اسلام. اين لفظ انترناسيوناليسم اسلامي را كه مطرح كرديد، آن چيزي كه مدنظر اسلام است را معنا نمي دهد. چه بهتر كه از عبارت «رسالت جهاني اسلام و مسلمانان» استفاده كنيم. در اسلام، انسانها با هم برابرند و مرزبندي هاي امروزي و اينكه يكي ايراني است و ديگري افغاني، عراقي و مصري در اسلام وجود ندارد.

نگاهی به زندگی شیخ مصطفی رهنما

با توجه به نقش و تلاش فراوان شیخ مصطفی رهنما در روشنگری و تبیین اندیشه‌های بلند اسلام، مرکز اسناد انقلاب اسلامی در چند سال گذشته اقدام به مصاحبه‌هایی با این شخصیت گرانقدر نموده بود و خاطرات ایشان را در قالب کتابی تحت عنوان «اسناد و خاطرات شیخ مصطفی رهنما» در سال ۱۳۹۰ منتشر کرد.

مراسم تشییع شیخ مصطفی رهنما برگزار شد

مرحوم شیخ مصطفی رهنما دو شب گذشته در سن 87 سالگی و به علت کهولت سن درگذشت.

شیخ مصطفی رهنما: تنها آرزوی من، آزادی قدس است

او را شاید بتوان راوی ناطق در شرایط کنونی از روند مبارزاتی ملت ایران تقریبا طی یکصد سال اخیر علیه استعمار و صهیونیسم توصیف کرد. از عنفوان جوانی با موضوع صهیونیسم و لژهای ماسونی در خارج و بعدها در ایران آشنا شده و به کمک اساتید و علمای بزرگی همچون مرحوم کاشف الغطا و بعدها امام خمینی (ره) به مبارزه با آن پرداخته است.