جنبش دانشجویی دیگر گروه مرجع نیست

در دوران اصلاحات و سالهای ابتدایی دولت احمدی نژاد جنبش های دانشجویی و دانشجویان یکی از مهمترین گروه های مرجع مردم و مسئولان بودند، یعنی آنها کنش های خود رو براساس رفتارها و وضع گیری های دانشجویان تنظیم میکردند و یا لااقل از آنها اثر میپذیرفتند ولی بنا به دلایل مختلفی این گروه های مرجع این در چند سال اخیر دچار چرخش شده است.

پنج وظیفه جوان در کلام رهبر فرزانه انقلاب

جوان مؤمن و انقلابی نسبت به عرصه های گوناگون کشور احساس مسئولیت دارد و خود را نسبت به اوضاع و اتفاقات کشور بی تفاوت نمی بیند. در این رابطه ایشان به دو مقوله مهم اشاره میکنند: «عمل به اندازه» و «عمل بهنگام». «لحظه‌ها را بايد شناخت. اگر چنانچه انسان وقت‌شناس نباشد، نداند كدام كار را در كجا بايد انجام داد، ممكن است خطاهاى بزرگى از انسان سر بزند.»

بستر زمانی شکل گیری حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی

در دوره کنونی هندسه قدرت در جهان در آستانه تحول است. زمان حاضر همانند دوران پس از جنگ جهانی دوم در حال شکل دادن به قطب های قدرت در سطح بین الملل است. قدرت جبهه-های استکباری و نظام سلطه رو به ضعف است و این جبهه با موج مخالفت مردم در کشورهای جهان روبرو است و کشورهای اسلامی میتوانند با ایجاد اتحاد و برادری در این عرصه نقش آفرینی کنند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.