داستان زندگی هم‌رزم شهید چمران در «افق»

مستند «جاده نمناک» به زندگی و فعالیت های مبارزاتی شهید سید مجتبی هاشمی قندی می پردازد.

«چ» برگزیده جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب شد

فعالان رسانه‌ای سینمای ایران در قالب «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» اقدام به برگزاری نظرسنجی یکپارچه و انتخاب فیلم‌های برتر خود در جشنواره سی‌‌ودوم فیلم فجر کردند که در آن فیلم «چ» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا بهترین فیلم شد.

تنظیم سطح توقع

چ فقط دو روز از زندگی چمران بزرگ، یکی از شگفت انگیزترین مردان شیعه دراعصار گذشته است و نه بیشتر.

فیلم: تکه‌هایی از «چ» ساخته ابراهیم‌حاتمی‌کیا

«چ» روایت ۴۸ساعت از زندگی دکتر مصطفی چمران در قائله محاصره شهر پاوه توسط نیروهای ضدانقلاب است:

ساخت موسیقی «چ» به پایان رسید

روزی که استاندار محترم کرمانشاه آقای مهندس هاشمی در نشستی گفتند که همه دستگاههای رسمی را فراخوان خواهند داد که در جلسه ای برای کمک به این فیلم چمران توانایی هایشان را ارائه کنند، به باور تجربه های قبلی جدی نگرفتم و آنرا یک پروتکل نمایشی دانستم، ولی با چشم و روح خود دیدم که عملی شد

تراز «چریک عاشق»

پرونده این شماره تراز دانشمند شهید دکتر مصطفی چمران است. سید عباس حسینی داورانی، دکتر سعید سهراب‌پور،مسعود مولایی، دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی و علی‌اکبر شریفی مهرجردی اثار و گفتارشان در خصوص دکتر چمران درج گردیده است.

شهید چمران و رسانه‌ی ملّی

هرچند در همه‌ی این ملاحظات، نباید نبرد و هجوم گسترده‌ و غیرقابل کتمان رسانه‌های دشمن غربی را نادیده انگاشت، امّا حقیقت آن است که رسانه‌ی ملّی ما، یدِ طولا و دست‌بلندی در «ناقص‌الخلقه‌کردن سرمایه‌های اجتماعی» انقلاب اسلامی دارد و این را باید در عقلانیّت آن جستجو کرد؛ عقلانیّت راهبردی رسانه‌ی ملّی ما دچار عقب‌ماندگی است.

ازدواج به سبک شهید چمران

در سال ۱۳۵۰ وارد لبنان شد و در سال ۱۳۵۶ با «غاده جابر» دختری که ۲۰ سال از خودش کوچکتر بود ازدواج کرد. فصل زندگی شهید مصطفی چمران با غاده برای این زن لبنانی یک زندگی تمام‌عیار با روحی متفاوت از زندگی‌های کلیشه‌ای بود.

سیدمهدی شجاعی فیلم‌نامه چمران را نوشت

«مرد رؤیاها» که قرار است همانند دیگر آثار سیدمهدی شجاعی از سوی انتشارات نیستان به چاپ برسد، مراحل دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را طی می‌کند. پیش‌بینی می‌شود به دلیل طولانی شدن دریافت مجوز این اثر به نمایشگاه نرسد، اما در طی یک سال جاری به چاپ خواهد رسید.