منتظری: آقای جهانگیری هیئت دولت نیست

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بنده به عنوان رئیس دیوان عدالت اداری نسبت به لغو ۲ مصوبه دولت دهم از سوی معاون اول رئیس‌جمهور تذکر داده‌ام و اگر فرآیند اصلاح نشود دیوان عدالت ورود خواهد کرد.

وقتی بودجه میلیاردی نیمه شب تصویب می‌شود

عضو کمیسیون شورا‌ها ادامه داد: نیمه شب دیشب کمیسیون تلفیق مصوبات تبعیض آمیزی را به تصویب رساند که عبارتند از: ۱۹۵ میلیارد تومان بودجه طرح توسعه مجلس، ۱۵۰ میلیارد تومان رهن و اجاره دفا‌تر نمایندگان، ۴۳. ۵ میلیارد تومان هزینه اسکان نمایندگان جدید، ۱۵ میلیارد تومان اعتبارات هزینه‌ای مجلس…

رئیس دیوان عدالت اداری: مجلس حق ابطال مصوبات دولت را ندارد

در این اصل بحث ابطال برای مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی نشده است. به نظر ما آنچه که در اصل ۱۳۸ ذکر شده و در قانون جزئیات آن تصریح شده معتبر بوده و برای همه لازم الاجراست و مجلس شورای اسلامی نیز ابتدا باید موضوع مورد بحث را برای تجدیدنظر به دولت ارسال و دولت پس از بررسی در صورت پذیرش استدلال مجلس آن را اصلاح ‌کند.

متن کامل مصوبه نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پنج روز بررسی طرح نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان، بالاخره بررسی این طرح ۱۲ ماده‌ای را به اتمام رساندند و به انتظار ۱۵ ماهه ملت پایان دادند.

مجلس مجازات نمایندگان متخلف را تعیین کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده 4 طرح نظارت مجلس بر نمایندگان مجازات تخلفات وکلای ملت را بر اساس شرایط و موقعیت ارتکاب معین کردند که لغو اعتبارنامه و محروميت از حضور در مجلس جدي‌ترين مجازات نمايندگان متخلف محسوب می‌شود.

مخالفت مجلس با فوريت طرح‌‌ تعطيلي ادارات در پنجشنبه‌ها

نمايندگان مجلس با فوري بررسي شدن طرح حذف تبصره 3 ماده 87 قانون مديريت خدمات كشوري كه درباره تعطيلي روز پنجشنبه در استان‌هاي كشور بود، مخالفت كردند.

تاسیس رادیو و تلویزیون خصوصی؛ آری یا خیر؟

مطابق‌ نصّ صریح‌ اصل‌ چهل‌ و چهارم قانون‌ اساسی‌ در نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ رادیو و تلویزیون‌ دولتی‌ است‌ و تأسیس‌ و راه‌ اندازی‌ شبکه‌های‌ خصوصی‌ رادیوئی‌ و تلویزیونی‌ به‌ هر نحو، مغایر این‌ اصل‌ می‌باشد.

در صورت تصویب؛ برای متهمان جرائم خشونت‌بار سه روزه حکم صادر می‌شود

طرح يك‌فوريتي تشديد مبارزه با جرائم خشونت‌بار جهت تسريع در رسيدگي به پرونده‌هاي جنايي كه موجب جريحه‌دار شدن افكار عمومي مي‌شود، براي پيشگيري از وقوع جرم و ارتقاي سطح امنيت اجتماعي ارائه شده است.

سه دليل تصویب قانون پيگيری و مجازات مقامات آمريكايی در مجلس

حشمت‌الله فلاحت پيشه نماینده مجلس شورای اسلامی دلایل تصویب طرح تعقيب مقامات آمريكايي در مجلس شوراي اسلامي را «یک اقدام بین المللی»، «به امید اجرا در آینده» و «اقدام مقابله به مثل» را دانست

عکس: دستگاهی که امکان تقلب را از نمایندگان می‌گیرد!

پس از انتشار اخباری در گذشته مبنی بر ر‌أی دادن برخی از نمایندگان به جای برخی دیگر، هئیت رئیسه مجلس در اقدامی جالب امکان این سوء استفاده رااز نمایندگان متقلب سلب کرد!

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.