۳ مصوبه دولت روحانی ابطال شد

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌هایی جداگانه به رئیس جمهور، بخش‌هایی از ۴ مصوبه هیئت دولت را مغایر با قانون اعلام کرد؛ متن کامل نامه‌های رئیس مجلس به شرح ذیل است:

مراجع «صدور مجوز سلاح» معرفی شدند

معاون اول رئیس‌جمهور، آئین‌نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز مصوب 1390 هیأت وزیران را ابلاغ کرد.

۳ مصوبه دیگر دولت دهم غیرقانونی اعلام شد

رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌های جداگانه به رئیس‌جمهور، ۳ مصوبه دولت دهم را مغایر قانون اعلام کرد.

کدام قابل لغو است: مصوبات یا تحولات؟

شاید دولت بتواند دستی در سیاست های اقتصادی ببرد ولی آرمان و اهداف فرهنگی چیزی نیست که از دولتی به دولت دیگر تغییر کند. فرهنگ نباید فدای جناح بندی سیاسی شود.جنگ همان جنگ نرم است و هنوز تهاجم فرهنگی هست،شبیخون فرهنگی هست،جهاد را باید ادامه داد و از توطئه ها نباید غافل شد.

لغو مصوبات دولت سابق ایراد قانونی ندارد

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: لغو مصوبات دولت سابق توسط دولت کنونی ایراد قانونی ندارد چرا که این امر از اختیارات دولت است.

نگاهی به ۱۰ مصوبه اخیر دولت که لغو شد

در جلسه روز گذشته هیئت دولت برخی مصوبات قبلی دولت دهم لغو و برخی برای بررسی بیشتر به وزارتخانه‌های متبوع بازگشت داده شد که بر اساس اطلاع خبرنگار ما طرح مهرآفرین و برخی واگذاری‌ها از جمله مصوبات لغوشده است.

آرشيو پايگاه اطلاع‌رساني «دولت» حذف شد

این موضوع از آن جهت قابل نقد است که محتوای بايگاني این سایت به نوعی بازتاب دهنده تصمیمات کلان کشور که در سال‌های گذشته اتخاذ شده بوده و حذف آن با شأن سایت دولت که موظف به اطلاع رسانی درخصوص تصمیمات و عملکرد دولت بوده، نیست.

واکنش الهام به بخش‌نامه جهانگیری: روحانی جلوی اقدامات غیرقانونی را بگیرد

معاون اول رئیس جمهور که اختیارات او ناشی از رئیس جمهور بوده، بالاستقلال- جز در مواردی که قانون اساسی امری را محول نموده باشد- حقی نسبت به تصرف در مصوبات دولت ندارد. در هیچ یک از مقررات و نیز قانون اساسی معاون اول، “قائم مقام” دولت در اتخاذ تصمیماتی از جنس آنچه در بخشنامه ذکر شده، محسوب نشده است.

جزئیات ۶ مصوبه تعهدآور دولت احمدی‌نژاد

تسویه بدهی ۷۴هزار میلیاردی،واگذاری نمایشگاه بین‌المللی،استخدام‌های جدید،افزایش ۳۵درصدی فوق‌العاده شغل ۱۶دستگاه،همطرازی حقوق معلمان با دانشگاهیان و پیشخور کردن بخشی از درآمد بودجه۹۲ شش اقدام تعهدآور احمدی‌نژاد برای دولت روحانی بیان شد.

۹ مصوبه دولت غیرقانونی اعلام شد

رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای «اعطای تسهیلات به مسکن مهر» و ۸ مصوبه دیگر دولت را مغایر قانون اعلام کرد.