اعتقادات شهید مطهری درباره آینده انقلاب

عضو پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: یکی از مهمترین نکاتی که شهید مطهری در کتاب «آینده انقلاب اسلامی» مطرح کرد، بحث آزادی و منافات نداشتن آن با اندیشه‌های اسلامی بود.

مراد از تمدن‌سازی، اصلاح امت و جامعه است

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: بیداری اسلامی به افتتاح ساختمان و ابنیه با شکوه و داشتن القاب پرطمطراق نیست، به زنده‌شدن قلوب ساکنان آن ساختمان‌هاست که دیر یا زور ساختمان‌ها را باید گذاشت و گذشت.

«به کودکان اعتماد کنیم» منتشر شد

عضو گروه فلسفه برای کودکان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی از برپایی مستمر نشست‌های ماهانه گروه فبک برای معلمان و انتشار کتاب «به کودکان اعتماد کنیم» خبر داد.

دیدار از سرزمین فارابی آروزیم بود

ترجمه روسی کتاب «فارابی، مؤسس فلسفه اسلامی» به قلم رضا داوری اردکانی با حضور وی در دانشگاه فارابی قزاقستان برگزار شد. وی در این مراسم گفت: من از گذشته‌های دور آرزوی دیدار از سرزمین زادگاه فارابی را داشته‌ام.

بررسی فرهنگ عرب در آستانه نزول قرآن

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نشست «فرهنگ عرب در آستانه نزول قرآن» را با حضور دکتر آذرتاش آذرنوش برگزار می کند.

اعلام فراخوان همایش بین‌المللی آینده فرهنگ

فراخوان همایش بین‌المللی آینده فرهنگ از سوی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی اعلام شد، این همایش درباره آینده تکنولوژی، علوم انسانی و علوم تجربی برگزار خواهد شد.

بازنمایی، سینما و مطالعات فرهنگی

اگر حجت درونی عقل و حجت بیرونی نبوت است که واسطه شناخت و آگاهی انسان از وجود است اما امروز باید گفت که این رسانه ها هستند که نقش این میانجی را بازی می‌کنند و از آن فراتر این رسانه ها هستد که سازنده معنا هستند. ابزار ارتباطی جایی بین انسان و جهان قرار دارد و واسطه انتقال شناخت جهان به انسان است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.