مخالفان سوری اولین سفارت خود را در قطر افتتاح کردند

ائتلاف مخالفان سوری در حالی که از سوی اتحادیه عرب به عنوان تنها نماینده کشور سوریه شناخته می‌شود امروز (چهارشنبه) در دوحه قطر اولین سفارت خود را افتتاح کرد.

نقش قطر در استعفای معاذ الخطیب

نويسنده در ادامه به نقش منفي دولت قطر اشاره مي كند و مي افزايد در اين ميان دولت قطر و عربستان سعودي اجرا كننده برنامه دولت آمريكا در سوريه هستند و قطري ها نقش منفي اي در بحران سوريه بازي مي كنند، نقشي كه مانع از پايان يافتن بحران در آن كشور شده است.

با هرگونه مصونیت قضایی اسد مخالفیم

در پی پیشنهاد رئیس ائتلاف مخالفان سوریه مبنی بر انجام مذاکرات با فاروق الشرع به عنوان نماینده نظام سوریه، واشنگتن با اعلام حمایت از حل سیاسی بحران سوریه اعلام کرد که طرح پیشنهادی رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوری را در زمینه مذاکره با نظام اسد تایید می‌کند.

اولین دیدار مقامات ایران با مخالفان اسد

رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در حاشیه اجلاس مونیخ با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد.

چرا اسرائیل در این مرحله به سوریه حمله کرد؟

سؤالی که در اینجا ذهن بسیاری از تحلیلگران و ناظران غربی و عرب را به خود مشغول کرد، این بود که چرا گروه‌های تروریستی حمله به شهرهایی چون دمشق، حلب و تخریب ساختارهای زیربنایی آنها را رها کرده و روی به فرودگاه‌ها و پایگاه‌های نظامی آورده‌اند.

مخالفان سوریه در استانبول به نتیجه نرسیدند

شرکت کنندگان در نشست گروه موسوم به ائتلاف مخالفان سوریه در استانبول برای تشکیل دولت انتقالی به نتیجه نرسید.

بیداری اسلامی وارد سال سومش شد

تحولات منطقه خاورمیانه همیشه در نگاه سران و تحللیگران جهانی حائز اهمیت بوده است و به همین دلیل مرور اجمالی بر تحولات تعدادی از کشورهای تاثیر گذار منطقه در سال ۲۰۱۲ می کنیم.

مخالفان سوری: به «اسد» مصونیت می‌دهیم

در حال حاضر بیش از ۱۰۰ کشور جهان دیگر بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را به عنوان رهبر و نماینده ملت سوریه به رسمیت نمی‌شناسند بلکه ائتلاف ملی مخالفان سوریه را به رهبری احمد معاذ الخطیب به عنوان نماینده سوریه به رسمیت می‌شناسند و این به معنای آن است که بشار اسد باید از قدرت برکنار شود.

معارضان سوریه در استانبول صاحب دفتر می‌شوند

داود اوغلو دیروز، پس از دیدار با «احمد معاذ الخطیب» رئیس ائتلاف ملی سوریه در آنکارا، گفت: ترکیه از همان ابتدا هیچ تردیدی درباره به رسمیت شناختن این ائتلاف نداشته است.

جدیدترین سناریوهای سوریه

هدف تکرار سناریوی عراق است که پس از سقوط صدام و عدم موفقیت امریکا در استقرار دولت حامی خود در عراق اغاز شد و بنا به ضعف امنیتی و اطلاعاتی دولتهای پس از صدام تا به امروز ما شاهد ادامه دار شدن این سناریو هستیم و کشور عراق را به کشوری فاقد امنیت و قدرت دیپلماسی در منطقه کرده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.