آمریکا سوخت و تدارکات افغانستان را قطع کرد

دفتر ریاست جمهوری افغانستان از قطع سوخت و دیگر تدارکات از سوی آمریکا به ارتش و پلیس ملی افغانستان خبر داده است.

شرط کرزی برای توافق امنیتی با آمریکا

رئیس‌جمهور افغانستان هشدار داد درصورتی که نیروهای آمریکایی وارد منازل مردم این کشور شوند کشورش توافق‌نامه امنیتی با آمریکا را لغو خواهد کرد.

موافقت لویه‌جرگه افغانستان با پیمان امنیتی

حامد کرزای، رئیس جمهوری افغانستان دستور داده بود تا این شورا درباره این توافقنامه که مربوط به نقش نیروهای آمریکایی در افغانستان پس از 2014 است، تصمیم‌گیری کنند.

مردم افغانستان از پیمان کابل-واشنگتن چه می‎خواهند؟

بسیاری از مردم افغانستان در حالی به تغییر مثبت در اوضاع افغانستان به دیده شک و تردید می‌نگرند که برخی از آن‌ها معتقدند پس از امضای توافقنامه امنیتی این کشور با آمریکا جنایت نظامیان آمریکایی شکل رسمی به خود خواهد گرفت در عین حال سؤال اساسی و مهم این است که آیا مردم از این قرارداد منتفع خواهند شد؟

دست رد کرزی به سینه آمریکا

رئیس‌جمهوری افغانستان هرگونه فشار آمریکایی‌ها برای تعیین ضرب‌الاجل در امضای توافقنامه امنیتی کابل-واشنگتن را رد کرده است.

ابهام در سرنوشت پیمان امنیتی‌کابل و واشنگتن

مخالفت رئیس جمهور افغانستاننسبت به بازنگری در پیمان امنیتی با آمریکا امضای این پیمان را در بن بست و هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

تاثیر معاهده امنیتی کابل- واشنگتن بر امنیت ملی ایران

این روزها فضای سیاسی افغانستان درگیر معاهده امنیتی مشترک با آمریکاست؛ به گونه ای که دیروز انفجاری مهیب لویه جرگه افغانستان را لرزاند.آمریکایی­ها در پیمان استراتژیکشان با افغانستان و این روزها در معاهده امنیتی با کابل تصریح نموده­اند که به هیچ عنوان جنگی را از افغانستان علیه کشوری آغاز نخواهند نمود، با این حال این معاهده چه تاثیری بر امنیت ایران خواهده گذاشت؟