مسعود ده‌نمکی؛ فرهنگیِ عدالت‌خواه، خط‌شکنِ مردمی

ده‌نمکی بر اساس آنچه در لحظه نیاز می‌بیند عمل می‌کند. در این تکلیف‌شناسی، آنچه دیگرانی هم انجام می‌دهند برای او نقطه عزیمت نیست، مهم انجام دادن کارهای بر زمین‌مانده است. هرکاری‌که می‌بیند دیگرانی از جبهه انقلاب انجام می‌دهند خود را کنار می‌کشد. براین‌اساس کارهای او در هر حوزه در اوج می‌ماند و دچار روزمرگی نمی‌شود.

معراجی‌ها؛ زبان، ماجراها و دغدغه‌های مردمی

فارغ از جذابیت‌ها و حاشیه‌های حول مسعود ده‌نمکی که باعث جذب مخاطب به تولیدات اوست، ده‌نمکی با زبان مردمی صحبت می‌کند، در فیلم او حرف‌های روشن‌فکری و ثقیل دیده نمی‌شود، دست روی دغدغه‌های مردم می‌گذارد، با تحریک موارد فطری و مهم برای مردم، نظیر نقد و نفی ریاکاری و نفاق به طرح حرف حق می‌پردازد. ماجراها و داستان فیلم از درون مردم انتخاب شده است.

«همشهری‌ها» در استادیوم آزادی کلید خورد

در حالی که فیلمبرداری اصلی رسوایی2 یا همشهریها از بهار 94 آغاز میشود مسعود ده نمکی بخشهایی از فیلم را همزمان با دربی هفته پیش استقلال-پرسپولیس کلید زد!

زاویه نگاه منتقدان ارزشی مانند روشنفکران است

بزرگترین ضربه را در گذشته کسانی که به جنبش های دانشجویی زدند که خودشان آمدند و وارد ساختار قدرت شدند. کسانی که خودشان در خیابان به سمت لانه جاسوسی آمریکا راه افتادند و گفتند “آنانکه در خانه شاهانند/ از درد ملت همه بیگانند” حالا که سیاست مدار شدند افتادند دنبال رابطه با آمریکا.

دهنمکی به «حذف و اضافه» می‌رود

مسعود ده نمکی، کارگردان سینما و تلویزیون، میهمان بیست و یکمین قسمت از برنامه تلویزیونی «حذف و اضافه» خواهد شد.

معراجی‌ها روایت یک سلوک مجاهدانه

«معراجی‌ها» باز هم دربردارنده سبک ویژه ده‌نمکی در تلفیق طنز و تراژدی، شوخی و خنده است. او این روزها به پختگی مناسبی در این شیوه رسیده است و تماشاگری که آثار او را دنبال می‌کند، دل به این خنده و گریه هم‌زمان سپرده است. البته در «معراجی‌ها» هم مثل آثار پیشین، شاهد برخی زیاده‌روی‌ها در بعضی سکانس‌ها هستیم.

«ده‌نمکی» امشب مهمان «بعضی‌ها» می‌شود

«مسعود ده‌نمکی» کارگردان سه گانه «اخراجی‌ها» امشب مهمان برنامه تلویزیونی «بعضی‌ها» می‌شود.

معراجی‌ها سریالی که در خلاء ساخته نشد

«معراجی‌ها» از همان قسمت نخست، خط خود را از سریال‌های دیگر تلویزیون جدا می‌کند. چنانکه بخش عمده‌ی قصه‌ی سریال، در دانشگاه اتفاق می‌افتد نه در اتاق پذیرایی یک خانه‌ی هکتاری. در دانشگاه هم بحث اصلی، درگیری بر سر دفن شهید در محوطه‌ی دانشگاه است نه صرفاً رقابت‌های عشقی (هر چند پای عشق هم در حد متعارف در میان است)، کاراکترها هم خنثی نیستند که از قضا مثل آدم‌های واقعی جامعه، نسبت به حکومت و ارزش‌های عرفی و شرعی و قانونی مملکت موضع مثبت و منفی دارند.

ده‌نمکی «همشهری‌ها» را می‌سازد

طبق خبری که ده‌نمکی در وبلاگش منتشر کرده است در حالی که سریال «معراجی‌ها» این شب‌ها روی آنتن می‌رود مسعود ده‌نمکی تصمیم گرفته قسمت دوم «رسوایی» را با عنوان «همشهری‌ها» بسازد.

تریبون مستضعفین در معراجی‌ها + عکس

شب گذشته در خلال پخش سریال معراجی در سکانسی پایگاه تریبون مستضعفین روی مانیتورهای تشکل دانشجویی نمایان گردید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.