کتاب در مکتب مصطفی

کتاب «در مکتب مصطفی»جستارى علمى درباره سیره تربیتى شهید مدافع حرم مصطفى صدرزاده، به‌عنوان الگوی تربیت نیروی انسانی در تشکل‌های مردمی است که در واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهیه شده است. در مقدمه کتاب می خوانیم:مکتب مصطفی در مسجدش، نمونه کوچکی از مکتب حضرت مصطفی (ص) در مسجدالنبی است. مصطفی زندگی‌اش وقف مسجد و کار با مردم بود. از کار عملی تا کار امنیتی در محله‌اش و در آخر تربیت و اعزام نیرو برای مبارزه با لشکر اسلام آمریکایی که در این مسیر خود جلودار و در خط مقدم است.
مصاحبه‌های این کتاب توسط محمدمهدی رحیمی و تحقیق و تالیف آن توسط جمال یزدانی صورت گرفته است.

برای بچه‌ها چه کتابی بخریم؟!

ناشران کودک و نوجوان هر سال مخاطبان زیادی را به نمایشگاه می‌‍کشانند. نمایشگاه کتاب تهران همواره منبع مهمی برای تامین کتب کودک و نوجوانِ خانواده‌های ایرانی محسوب می‌شوند. در این گزارش سعی شده است تعدادی از کتابهای مناسب این گروه سنی و انتشارات آنها معرفی شود.

خواندنی‌های کتاب «عبد و مولا»ی پناهیان

ای بنده‌ی خدا! تو چه بخواهی و چه نخواهی عبد هستی، پس چرا می‌خواهی از حقیقت خودت دور شوی؟ در بعضی از امور که تو اصلاً حق انتخاب نداری، انرژی‌ات را الکی در این امور مصرف نکن. بپذیر که عبد هستی و انرژی و توان خودت را از اینجا به بعد صرف کن. خوشا به سعادت کسی که بعد از پذیرش بندگی، فکر و خیال خودش را صرف این می‌کند که از توانایی‌هایش چگونه استفاده کند.

کتابی که چامسکی توصیه به خواندنش کرد

حرف اصلی نویسندگان کتاب پیش رو این است: «آمریکا باید با ایران کنار بیاید، همان طور که روزگاری با چین کنار آمد.»

درختِ به، پیش از بهار رویید

هر کتاب باید چیزی به مخاطبش ببخشد. «درختِ به» با بهایی اندک، تجربه‌هایی تقدیم‌تان می‌کند. با هر روایتِ ساده‌اش، با هر قصهٔ دور از پیچیدگی‌اش به لایه‌ای از هزارتوی در هم پیچیدهٔ زندگی سرک بکشید و جای آدم‌هایی بنشینید که دور از شما، هم‌زمان یا پیش از شما به بازی زندگی تن داده‌اند.

طنز سیاسی با چاشنی آقازادگی

طنز نگاری آن هم در فضای سیاسی کار هرکسی نیست. در این میان نوشتن طنز آن هم به صورت جدی با درج نام نویسنده در رسانه رسمی و نه در فضای غیر رسمی شبکه‌های اجتماعی و بستر پیامک، آدم خودش را می‌خواهد. ماندن و همچنان نوشتن در این عرصه هم کار هرکسی نیست؛ آن هم در دوره و زمانه‌ای که ظرفیت نقد شدن از زاویه نگاه طنازانه در خیلی از مسئولین، آقایان و باقی افراد وجود ندارد.

خلاصه کتاب خانواده رهبر انقلاب

خانواده به عنوان اصلی‌ترین و ابتدایی‌ترین رکن از ارکان جامعه همواره از سوی اندیشمندان و متفکّرین مورد توجه بوده است. چرا که رشد و تعالی هرچه بیشتر آن به صورت مستقیم بر سیر پیشرفت یک کشور موثر بوده و هست.

هویزه به مثابه یک دانشگاه

کتاب «تا دانشگاه هویزه » اثر سید علی اصغر علوی توسط انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام و به اهتمام مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام منتشر شد.

روایت بدرقه‌ای عاشقانه از ضریح سید‌الشهدا (ع)

مرکز اتفاقات این سفرنامه ضریحی است که اگرچه آغوشش هنوز خالی از قبرشهید کربلاست، یک ایران دل همراه دارد. شور و شوقی که نویسنده آن را در کتاب اینطور توصیف می کند: «جمعیت قم را در بدرقه که دیدیم فکر کردیم این اتفاق تکرار نمی‌شود. به تهران که رسیدیم وحشت کردیم گفتیم بالاخره تهران شهر بزرگی است و جمعیت زیاد. ساوه روی دست تهران. اراک روی دست ساوه. و حالا بروجرد… انگار صور اسرافیل دمیده شده است.»

سوگند به عشق! کربلا آموزه‌ است

مجموعه شعر « سلام بر عاشورا » در بر دارنده 162 رباعي عاشورايي از شاعر آیینی کشورمان رضا اسماعيلي با مضامین حماسی است كه از سوي انتشارات اطلاعات به بازار نشر عرضه شده است .

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.