شهید صفوی: معلم باید غمخوار مُحصل باشد

در وصیت‌نامه شهید سید صفی‌الدین صفوی آمده است: معلم باید به تمام ناراحتی‌های تک تک دانش‌آموزان آگاه باشد یعنی خود را جدا از آنان نداند و غمخوار محصل باشد.

آیا این معلمان را می شناسید؟

هر آنچه بخواهیم از منزلت و شکیبایی معلم صحبت کنیم باز هم کم است. در این مجال قصد داریم به مناسبت هفته معلم از معلمانی که با شغلشان آسمانی شدند و از حرمت و کرامت کشورمان حراست می‌کنند، بپردازیم.

۶۶ معلم زندانی آزاد می‌شوند

مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: این ستاد مردمی بنا دارد در طرحی ویژه به مناسبت گرامیداشت روز معلم زمینه آزادی ۶۶ معلم زندانی محکوم به جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری را فراهم کند.

صدور مجوز استخدام ۵ هزار معلم

وزیر آموزش و پرورش از استخدام هزار معلم و مربی پیش دبستانی خبر داد.

آموزش و پرورش ۵هزار نفر استخدام می‌کند

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به استخدام ۵هزار نفر در آموزش و پرورش گفت: این آزمون امسال برگزار خواهد شد.

معلمین تیزهوش‌ آینده، از برکات بحران بیکاری!

اکثر باهوشترینهای دهه شصتی که با هزار رویا و آرزو مهندسی خوانده اند، از قِبَلِ مهندسی خواندنشان نه به پولی رسیده اند و نه به علم و دانشی! تنها همان «کف و سوت» مردم عایدشان شد! و آن هم همان یکی دو سال اول! آخر مردم هم نه بیکارند که «مفاخر علمی»ِ این و آن را به خاطر بسپارند؛ و نه «کور»ند که فلاکت و درماندگی بعد از فارغ التحصیلی شان را نبینند! و بچه های هجده ساله ی امروز، این وضعیت را دیده اند. و «فانتزی» فکر نمی کنند. و فانتزی تصمیم نمیگیرند.

هنرمندی که تخریب‌چی شد

مادر شهید «غلامرضا کشتکار» می‌گوید: پسرم با اینکه در واحد تخریب بود، می‎گفت «من راننده هستم و به رزمنده‎ها سر می‌زنم» در صورتی که در یکی از سخت‌ترین واحد‎های ‎تخصصی جبهه فعالیت می‌کرد.

جامعه بدون تفکر زمین‌گیر می‌شود

هدف اصلی ملت و مسئولان این است که به برکت اسلام و قرآن، در این کشور جامعه‌ی نمونه و پیشرفته ای از لحاظ «مادی و معنوی و اخلاقی» ایجاد کنند که پیمودن راه طولانیِ دستیابی به این هدف مهم، نیازمند پرورش نسلی «بالنده و متفکر و مصمم» در آموزش و پرورش است و این مسئله نیز از عهده مدیران و نیروهای متدین و انقلابی برمی آید.

تجربه معلمان در تألیف کتب به کارگرفته نمی‌شود

شفافیت لازم در خصوص ترجمه یا تألیف بودن این کتاب‌ها نیز وجود ندارد چرا که بعضی از کتاب‌های ارائه شده، ترجمه است ولی به اسم تألیف به دانش آموزان و معلمان ارائه می‌شود.

معلمان دارای سوگندنامه می‌شوند

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش از تصویب اولیه طرح پیشنهادی سوگندنامه معلمی خبر داد و گفت: این طرح در جلسه آینده شورا، مصوب و پس از امضای رییس‌جمهور، لازم‌الاجرا می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.