وقتی مفسدان‌اقتصادی از تعلل مجلس خوشحال می شوند

نماینده مردم دشتستان در مجلس با انتقاد از عدم قرائت گزارش تحقیق و تفحص از سهام عدالت، گفت: به دلیل تعلل مجلس، کسانی که دستشان به بیت‌المال آلوده است، هورا می‌کشند.

جزئیات جدید از بازداشت یکی از مدیران پتروپارس به اتهام رشوه چند میلیارد تومانی

«آ.م» یکی از مدیران شرکت نفتی پتروپارس که مدت 15 سال در این شرکت مشغول به کار بوده است چندی پیش به اتهام دریافت رشوه چند میلیارد تومانی بازداشت شد.

دادگاه بابک زنجانی به صورت علنی برگزار می شود

دادگاه بابک زنجانی فردا به صورت علنی در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار می شود.

پرده‌برداری از رانت‌خواران ارزهای ارزان

محمود بهمنی رئيس كل سابق بانك مركزی در همان زمان که رانت‌های ارزهای مرجع و مبادله ای مورد انتقاد بود، گفته بود: برخي از وارد‌كنندگان كالا‌ها را با ارز دولتي وارد مي‌كنند، ولي آن را با نرخ ارز آزاد به مردم عرضه مي‌كنند كه بايد نظارت‌هاي لازم در اين مورد صورت گيرد.

کابینه مصر در انتظار تعدیل

روزنامه لبنانی الاخبار گزارش داد که دولت ابراهیم محلب نخست وزیر مصر به زودی و در پی افشای یک پرونده فساد اقتصادی در وزارت کشاورزی دستخوش تغییر خواهد شد.

همه مفاسد اقتصادی از راه بانک‌ها می‌گذرد

طباطبایی نائینی با بیان اینکه قوانین در مرحله اجرا ودر دالان بانک‌ها به انحراف می‌روند،گفت:همه مفاسد اقتصادی از راه بانک‌ها می‌گذرد و این اعداد کلان در هیچ جایی غیر از بانک‌ها وجود ندارد.

هشدار واشنگتن‌ به‌ پکن‌ درباره‌ جاسوسی

روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته است که واشنگتن به چین هشدار داده است که اعزام مأموران مخفی به آمریکا را که برای پیگرد مفسدین اقتصادی صورت می‌گیرد، متوقف کند.

عدم شفافیت عامل اصلی فساد اقتصادی

متأسفانه در کشور ما شفاف سازی صورت نگرفته است که این خود بزرگترین دلیل پیدایش فساد در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی و حتی اجتماعی است. نمی دانم چرا عزمی برای الکترونیکی کردن فعالیت ها وجود ندارد؟ چرا مردم برای اخذ یک مجوز باید به ادارات مراجعه کنند که امکان فساد اداری به وجود آید؟ چرا دولتمردان به فکر استفاده از کد ملی در معاملات نیستند؟

با «فساد» چه نباید کرد؟!

گویا باید مبارزه‌ای با این نحو «مبارزه با فساد» را در دستور کار قرار داد. متاسفانه دولت‌ها چه اصلاح‌طلب، چه اصول‌گرا و چه اعتدالیون، اهتمام و عزم جدی برای مبارزه با فساد نداشته‌اند و عمدتا روش‌هایشان کارآمد نبوده است. چه دولت‌هایی که دائم در تریبون‌ها از لیست اسامی مفسدان درجیب‌مانده می‌گفتند و چه دولت‌هایی که فریاد دزد دزدشان بلند است.

فیلم: اعترافات عباس‌ یزدان‌پناه علیه م‌ ه

عباس یزدان‌پناه یزدی یک ایرانی تبعه انگلیس است که با انتشار خبر ربوده شدن و سپس کشته شدنش بار دیگر افکار عمومی را متوجه فضای مخوف باندهای بزرگ مفاسد و تبهکاران کلان اقتصادی نمود. پیش از این رسانه های جهان او را جعبه سیاه مافیای اقتصادی در ایران توصیف می کردند. و هنوز هم معتقدند که او حلقه مفقوده بسیاری از پرونده های پیچیده رشوه خواری و فساد بخصوص در حوزه نفتی است است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.