شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

احمد ایراندوست(غول برره) تتلو را تهدید به مرگ کرد

احمد ایراندوست، بازیگر سینمای ایران با انتشار تصویر تتلو در صفحه اینستاگرامش، او را «محارب با خدا و مفسد فی الارض» خواند و با اشاره به بسته شدن صفحه اینستاگرام تتلو، خطاب به او نوشت: « محارب با خدا و مفسد فی الارض بزودی حکم اجرا خواهد شد ..و قاتلوهم حتی لاتکون فتنه ..ادمی که […]

بعد از «حصر» آزادی نیست، محاکمه است

با توجه به اینکه بحث‌هایی نیز در رابطه با توبه سران فتنه مطرح می‌شود نیز در این باره به آیه 34 سوره مبارکه مائده اشاره می‌کنم. در این آیه خداوند می‌فرماید توبه محاربین و مفسدین فی الارض تنها قبل از دستگیری ایشان قابل پذیرش است و مفهوم مخالف آیه حاکی از آن است که پس از دستگیری نمی‌توان توبه آنها را پذیرفت.

قضات نباید به مشکلات مردم بی تفاوت باشند

معاون اول قوه قضاییه گفت: قضات نباید نسبت به مشکلات، حیثیت و حقوق مردم بی‌تفاوت باشند و اگر به حکم قطعی رسید، آن را قاطعانه اعلام کند.

اسید‌پاشی سریالی در اصفهان و چند نکته

چند روزی است که اصفهان با یک واقعه جدید روبرو شده است؛ اسید پاشی به زنان و دختران. اسید پاشی قبلاً بر پایه خصومت‌های شخصی و خانوادگی روی می‌داده است. اما سوالی که پیش می آید این است که اسیدپاشی زنجیره ای که از چند روز گذشته شروع شده است بر چه پایه ای و با چه هدفی روی داده است؟ این اقدام نفرت آمیز و كثيف که باعث ایجاد هول و هراس در دل زنان اصفهانی شده است از کجا نشئت می گیرد؟

آیا بر اساس قانون جدید مجازات اسلامی سران فتنه قابل اعدامند؟

استناد به ماده 286 قانون مجازات اسلامي در خصوص افساد في الارض و مجازات اعدام سران فتنه كاملا موجه است و نمي‌توان به استناد موخر بودن قانون مصوب نسبت به مقدم بودن رفتار مجرمانه از مجازات سر باز زد.

چهره‌هایی که امام علی(ع) آنان را حصر کردند

مولى الموحدین حضرت على علیه السلام در دوران حکومت خویش کارگزاران و سیاسیونى که خیانت مى‏‌کردند و براى حکومت دردسرهاى مختلف اقتصادى و نظامى و سیاسى درست مى‏‌کردند را حبس و حصر کردند. مثلاً المسیب‏بن نجبه الفزارى را که با شورشیان، اقلى از همراهى را کرده بود، در خانه خودش حبس کردند (حبس فرد در خانه خودش چیزى دقیقاً شبیه حصر امروزى است) و المنذربن جارود العبدى و ابن هرمه و زیدبن حجیة و… را نیز حبس کردند.

جزای سران فتنه برمبنای دیدگاه فقهی آیت‌الله موسوی اردبیلی

«اخلال در امنیت عمومی تنها از طریق کشیدن سلاح نیست، بلکه فتنه‌انگیزی و ایجاد تفرقه، پراکندگی و دشمنی در بین مردم نیز مصداق آن است. بنابراین هر چه موجب از بین رفتن نظم اجتماع و امنیت مردم شود، مشمول حکم آیه شریفه است. پس باید آشکارا گفت که اخلال در نظم و امنیت جامعه مصداق محاربه است، چه این عمل به قصد براندازی نظام سیاسی صورت گرفته باشد و چه به قصد دیگری»

مفسد فی‌الارض «سیاسی» را هم اعدام كنيد

سرانجام حکم اعدام مه آفرید امیرخسروی اجرا شد تا نظام اسلامی به صورت عملی وارد فاز برخورد مقتدرانه و قاطعانه با مفاسد اقتصادی شود. اجراى این حکم الهی را به فال نیک گرفته و از قوه قضائیه می‌خواهیم که با سایر مظاهر افساد فی الارض نیز به همین قاطعیت برخورد کند. نظام اسلامی باید همانطور که مفسد فی الارض «اقتصادی» را اعدام کرد، مفسد فی الارض «سیاسی» را هم اعدام کند و از هیچ کس و هیچ چیز جز خدا نترسد.

پناهیان: هدف فتنه‌گران قانون اساسی بود

استبداد حزبی از استبداد دیکتاتوری خطرناک‌تر است چرا که در استبداد حزبی مردم درست متوجه نمی‌شوند که دقیقاً با چه کسانی روبرو هستند.

بیانیه بسیج دانشکده حقوق خطاب به آملی لاریجانی

بسیج دانشجویی همواره خواهان مبارزه اصولی و ریشه ای با فساد در کشور و اجرای فرمان هشت مادهای مقام معظم رهبری بوده است ولی با اقدامات شعاری و تحریک افکار عمومی و سپس آرام کردن آن با صدور احکام اعدام مخالف است.وعقیده دارد که اقدامات رییس محترم قوه در این 2 پرونده و اظهار نظر های مکرر خارج از اختیارات مصرح برای ایشان در اصل 158 قانون اساسی می باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.