جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

تب تند مقاله‌نویسی در دانشگاهها فرونشست

متاسفانه در حوزه آموزش عالی فعالیت‌ها به سمت تحقیقات تئوری در حرکت است به همین دلیل هم اکنون شاهد ضعف فعالیتهای آزمایشگاهی و ارتباط با صنعت هستیم، حتی دغدغه اساتید و دانشجویان نیز بیشتر نوشتن مقالات ISI است و همین امر موجب شده که محققان سایر کشورها از این فعالیت تئوری ، محصول تولید کنند و سود پربهره ای را ببرند.

اساتید دارای مقالات پراستناد معرفی شدند

طبق داده های موجود در ISI، دکتر مهدی دهقان از دانشگاه صنعتی اميرکبير رتبه اول را از نظر تعداد استنادهای دريافت شده در اختيار دارد.

مجلات ISI از دیدگاه مقام معظم رهبری

شما با ISI هم بر اين اساس همكارى كنيد. آنجائى كه مقاله‌ى مورد قبول ISI چيزى است كه شما ميتوانيد در كشور از آن استفاده كنيد، آن را دنبال كنيد. ما معيار اساسى در دست داريم؛ معيار ما اين است كه كشور ما صدها خلل و مشكل و خلا دارد، ميخواهيم اينها را پر كنيم.

تعارض الزام چاپ مقاله در مجلات خارجی با منافع ملی

مقاله‌ی «تعارض سیاست الزام چاپ مقاله در مجلات خارجی با منافع ملی کشور» به قلم «دکتر محمدرضا حافظ‌نیا» به بررسی پیشینه گرایش نظام آموزش عالی کشور به تعداد مقالات چاپ شده در نشریات خارجی به عنوان ملاک پیشرفت علمی کشور و نقد آن و راهکارهای اصلاح وضع موجود پرداخته است.

نظام اداري کشور با آقا هماهنگ نيست!

ببينيد آنجايي که آقا فرمودند کرسي نظريه پردازي، آزاد انديشي، بحثش بر سر اين است که اگر يک ملاصدرايي، يک ابو ريحاني و… پيدا شد از راه آمد، کاري نداشته باشيد که اين مدرک دارد يا ندارد. بگوييد اين الان ابوريحان بيروني است، بگویید بيا کف دانشگاه شريف، کف دانشگاه اميرکبير، خواجه نصير و… کلاس بگذار و مطلبت را بيان کن.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.