۱۰دانشگاه برتر مهندسی معرفی شدند/نوشیروانی بابل درصدر موثرترین ها

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: ۱۰ دانشگاه کشور بر اساس مستندات دو پایگاه ISI و ISC بیشترین کمیت تولید علم ایران در حوزه فنی و مهندسی را تولید کرده اند.

فراخوان مقاله واکاوی فتنه ۸۸

مدیر علمی ـ پژوهشی و فناوری سازمان بسیج فرهنگیان گفت: مهلت فراخوان آثار مقاله واکاوی فتنه ۸۸ تا ۲۸ مرداد سال جاری تمدید شد.

مقاله‌های علمی ایرانیان در صف تحریم

براساس سیاست جدید این مجموعه انتشاراتی، مجله‌های زیرمجموعه آن باید خود را با سیاست وزارت خزانه‌داری آمریکا که شهروندان آمریکایی را از مداخله در روند انتشار مقاله‌های ایرانی بازمی‌دارد، تطبیق دهند.

قطع دسترسی ایران به «آی‌اس‌آی»

پول اشتراک این منابع از سال 2011 به این طرف پرداخت نشده و در واقع چهارسال است که این پول پرداخت نشده است.

مقاله و پایان نامه در بورس تایپ و تکثیر

یک تایپیست ماهر با مونتاژ چند مقاله، تحقیق علمی و یا پایان نامه ای که قبلاً برای دیگران تایپ نموده است برای شما در هر مقعطی که تحصیل می کنید و با هر موضوعی که نیاز دارید پایان نامه تولید می کند و آن را به شما می فروشد. با قیمتی که قطعاً برای دانشجو بسیار باصرفه تر از انجام یک تحقیق واقعی تمام می شود.

اساتید دارای مقالات پراستناد معرفی شدند

طبق داده های موجود در ISI، دکتر مهدی دهقان از دانشگاه صنعتی اميرکبير رتبه اول را از نظر تعداد استنادهای دريافت شده در اختيار دارد.

ایران رتبه نخست تولیدات علمی در خاورمیانه

دبیر کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور گفت: ایران از نظر تولیدات علمی رتبه نخست خاورمیانه و رتبه 15 دنیا را داراست.

به نام استاد، به کام استاد !

استادی که می‌بایست به دانشجو روش و منش را می‌آموخت، نمره را مکانیزمی قرار داد که فراتر از معیاری برای میزان درک و فهم دانشجو از آنچه به او تعلیم داده، به ارتقای خود نیز کمک کند. اینگونه شد که بتدریج نگارش دو و یا سه نفری مقالات در نشریات دارای درجه علمی توسط یک استاد و یک یا دو دانشجو به یک مد تبدیل شد.

۲۰دانشمند پر تالیف ایران معرفی شدند

سرپرست پايگاه استنادی علوم جهان اسلام ۲۰ دانشمند پر تأليف ايران در حوزه علوم انسانی که مقاله های آنان در نشريات علمی معتبر کشور چاپ شده و در ISC نمايه سازی شده را معرفی کرد.

نقدی بر بهره‌کشی آکادمیک در روابط استاد و دانشجو

به نظرم، این شیوه ها تداعی کننده ی نظام برده داری است اما در قالب و شکلی نوین، که عده ای از نیروی انسانی و فکری افرادی دیگر برای کسب امتیازات اجتماعی و دانشگاهی منتفع می شوند، گاه حتی با منت گذاری، و عده ای دیگر نیز تن به این بهره کشی می دهند، و جای تعجب دارد اگر اعتراضی نمی کنند، اما تعجب آور تر زمانی است که گاه حتی می بالند به این که اینگونه ابزار دست افرادی دیگر با عنوان پرطمطراق استاد شده اند!

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.