«تنبلي در مديريت»، «ديكتاتوري در سياست»، «ذلّت در ديپلماسي»

پنجاهمين شماره از مقالات شفاهي استاد رحيم‌پور ازغدي با عنوان « راه آسان براي توسعه پوشالي: «تنبلي در مديريت»، «ديكتاتوري در سياست»، «ذلّت در ديپلماسي» منتشر شد.

«نهضت مشروطه»،چه بود؟چه نبود؟

حتی نویسنده تاریخ مشروطه ایران، کسروی که چهره ضدّ دین، آخوند ستیز، وابسته به غرب و تحریفگر و مغرض بود، صریحا اعتراف می کند که بدنه انقلاب مشروطه، فعالان و فداکاران آن، رهبران و شعارهای آن، همگی دینی و مسجدی و علمائی و کار روحانیت و متدیّنین بود و مطالبات آنان، اجراء کامل قوانین شریعت اسلام، حفظ منزلت علماء دین و اطاعت از آنان، مبارزه با فساد و ظلم و رشوه و استبداد حاکمان،مبارزه با نفوذ اجانب و کفّار غربی در سیاست و اقتصاد کشور و از این قبیل بود و هرگز شعارهای لائیک و غربی ومطالبات غیر شرعی نداشتند.

پادکست: «انقلاب» هدف‌گیری شده است!

این سخنرانی در سال 1380 ایراد شده است که جریان های انشعابی از اهداف و شعارهای انقلاب در درون حاکمیت جمهوری اسلامی نفوذ کرده و در جهت لیبرالیزه کردن جمهوری اسلامی و سازش با قدرتهای جهانی و عقب نشینی از اصول انقلاب اقدامات برنامه ریزی
شده ای را در سطح رسانه ها و نیز نهاد هایفرهنگی و دانشگاهی تعقیب می کردند و در شرایط کنونی نیز شنیدن آن از دو جهت فایده، بلکه ضرورت دارد.

انقلاب اسلامي، اپوزيسيون اصلی در سطح جهان است

الگوهاي رفتاري ديپلمات‌هاي پوزيتويست و قدرتمدار، عليرغم شعار واقع‌بيني، اساساً واقع‌بين نيستند بلكه محصور در چارچوب اسطوره‌سازي‌هاي ايدئولوژيك مهندسان روابط بين‌الملل در غرب است.

صوت: یک تعریف ساختارشکن از روشنفکر

بیست و یکمین مقاله شفاهی حسن رحیم‌پور ازغدی با عنوان «یک تعریف ساختارشکن از روشنفکر» با محوریت چگونگی حاکمیت زنجیره‌ای ایدئولوژی مادی بر علوم اجتماعی منتشر شد.

از اختلاط جنسی و عاطفی زنان و مردان تا گشت ارشاد در آمریکا

سیزدهمین مقاله شفاهی استاد حسن رحیم‌پور به کوشش موسسه فرهنگی هنری طرحی برای فردا منتشر شد. در این هفته نامه صوتی به حقوق و کرامت زن در فقه اسلامی پرداخته است.