انتخابات اخیر عراق و آینده سیاسی این کشور

دولت فعلی عراق برای رسیدن به اهداف سیاسی-اقتصادی اش راه سخت و پرپیچ و خمی را در پیش دارد و بازیگران مختلف داخلی و خارجی سعی می کنند برای کمک به آن و یا مانع تراشی بر سر راه آن نقش آفرینی کنند و این دولت و ملت عراق هستند که باید با بصیرت به شناخت دوست و دشمن خود بپردازند تا با اقداماتی سنجیده همانطور که از پس بحران داعش برآمدند، از پس بحران سیاسی-اقتصادی کشورشان نیز برآیند.

قدس، مقتدی صدر، توهم

مقتدی صدر باید به این سوال پاسخ دهد چرا مواضع شدیدا ضد آمریکایی او، حالا آمریکا و اسرائیل را کمتر عصبانی می‌کند؟ چرا اقدامات اکرم الکعبی که زمانی به دلیل حضور در جیش المهدی و ذیل فرماندهی مقتدی صدر، مورد عتاب آمریکا قرار گرفته بود، اکنون آمریکا را عصبانی می‌سازد اما مواضع صدر، نه؟

جریان صدر خواستار موافقت با العبادی شد

جریان صدر عراق از فراکسیون پارلمانی خود خواست با تصمیم اخیر نخست‌وزیر این کشور موافقت کند.

صدر: عراق را گورستان داعش می‌کنیم

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای رسمی به تروریست‌های داعش هشدار داد که حتی لحظه‌ای به هدف قراردادن کربلا نیندیشند؛ چرا که اگر به تجاوز از مناطق تحت اشغال خود در شمال عراق پافشاری کنند واکنش عراقی‌ها بسیار سخت‌ خواهد بود.

مقتدی صدر: آماده دفاع از بغداد هستیم

رهبر جریان صدر اعلام کرد که نیروهایش آماده دفاع از مرزهای بغداد، ورودی‌های آن، اماکن مقدس، مساجد، کلیساها و عبادت‌گاه‌ها در پایتخت عراق هستند. مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق، در بیانیه‌ای اعلام کرد: اطلاعاتی به دست ما رسیده است که نشان می‌دهد برخی از گروه‌های تروریستی آماده ورود به بغداد هستند. وی افزود: در […]

درخواست انتخاباتی مقتدی‌صدر از مردم عراق

رهبر جریان صدر خطاب به مردم عراق نیز گفت: به خاطر اطاعت از خدا و پیامبر و اهل بیت(ع) و عشق به میهن در انتخابات شرکت کنند.

احتمال بازگشت مقتدی صدر به سیاست

دبیرکل “فراکسیون الاحرار”، وابسته به جریان صدر عراق در مصاحبه با شبکه المیادین اعلام کرد: احتمالا مقتدی صدر، رهبر جریان صدر به زودی به عرصه سیاست بازگردد.

جزئیات دیدار آیت‌الله سیستانی و مقتدا صدر

شیخ “صلاح العبیدی” سخنگوی جریان صدر جزئیاتی از دیدار امروز مقتدا صدر با آیت‌الله سیستانی مرجع عالی‌قدر عراق را اعلام کرد.

جعفر صدر جانشین مقتدی صدر شد

منابع عراقی روز یکشنبه از تعیین جعفر صدر به عنوان جانشین مقتدا صدر برای رهبری سیاسی جریان وابسته به خاندان صدر خبر دادند.

مقتدی صدر در میانه راه سیاست

ˈمقتدی صدرˈ رهبر جریان سیاسی نظامی که به همین نام معروف است، سه شنبه این هفته در پی اعلام چند روز قبلش مبنی بر کناره گیری از سیاست، در یک کنفرانس خبری به دولت نوری المالکی به شدت حمله کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.